Presidencia de la Generalitat

II Legislatura

Tercer govern (PSPV-PSOE) de 30/12/1989 a 16/07/1991
  • Joan Lerma i Blasco
    President
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Emèrit Bono i Martínez
    Conseller d'Administració Pública
  • Eugenio Burriel de Orueta
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Antoni Escarré Esteve
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Colomer Sala
    Conseller de Sanitat i Consum
  • Miguel Doménech Pastor
    Conseller de Treball i Seguretat Social
  • Andrés García Reche
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Luis Font de Mora Montesinos
    Conseller d'Agricultura i Pesca
Segon govern (PSPV-PSOE) de 19/09/1989 a 30/12/1989
  • Joan Lerma i Blasco
    President
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Emèrit Bono i Martínez
    Conseller d'Administració Pública
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Antoni Escarré Esteve
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Colomer Sala
    Conseller de Sanitat i Consum
  • Miguel Doménech Pastor
    Conseller de Treball i Seguretat Social
  • Andrés García Reche
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Luis Font de Mora Montesinos
    Conseller d'Agricultura i Pesca
Primer govern (PSPV-PSOE) de 27-07-1987 a 19-09-1989
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Joaquín Azagra Ros
    Conseller d'Administració Pública
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Ciprià Císcar i Casaban
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Colomer Sala
    Conseller de Sanitat i Consum
  • Miguel Doménech Pastor
    Conseller de Treball i Seguretat Social
  • Andrés García Reche
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Luis Font de Mora Montesinos
    Conseller d'Agricultura i Pesca