Presidencia de la Generalitat

Govern de Transició

Segón govern de Transició (PSPV-PSOE+UCD+PCPV-PCE) de 01/12/1982 a 28/06/1983
  • Joan Lerma i Blasco
    President
  • Felipe Guardiola Sellés
    Vicepresident i Conseller de Governació
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller de Hisenda
  • Ciprià Císcar i Casaban
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Ángel Luna González
    Conseller de Sanitat, Treball i Seguretat Social
  • Segundo Bru Parra
    Conseller de Comerç i Indústria
  • Luis Verdú López
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
  • Manuel Tarancón Fandos
    Conseller d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • Vicente Gómez Chirivella
    Conseller de Transports i Turisme
  • Enrique Monsonís Domingo
    Conseller sense cartera
  • Jorge Navarro Canuto
    Conseller sense cartera
  • José Luis Sorribes Mur
    Conseller sense cartera
  • Amparo Cabanes Pecourt
    Consellera sense cartera
Primer govern de Transición (UCD+PSPV-PSOE+PCPV-PCE) de 11/08/1982 a 01/12/1982
  • Enrique Monsonís Domingo
    President
  • Felipe Guardiola Sellés
    Vicepresident i Conseller d'Interior
  • Ciprià Císcar i Casaban
    Conseller de Cultura
    Conseller de Sanitat i Seguretat Social de 11/08/1982 a 29/09/1982
  • Segundo Bru Parra
    Conseller d'Economia, Comerç i Indústria
  • José Luis Sorribes Mur
    Conseller adjunt a la Presidència
  • Jorge Navarro Canuto
    Conseller d'Hisenda
  • Luis Verdú López Sanz
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
  • Ángel Luna González.
    Conseller de Treball
    Conseller de Sanitat i Seguretat Social de 29/09/1982 a 01/12/1982
  • Amparo Cabanes Pecourt
    Consellera d'Educació
  • Vicente Gómez Chirivella
    Conseller de Transport i Turisme