Presidencia de la Generalitat

Governs de la Generalitat

IX Legislatura
Primer govern (PSOE+Compromís) de 29/06/2015
  • Ximo Puig i Ferrer
    President
  • Mónica Oltra Jarque
    Vicepresidenta i Portaveu del Consell i consellera d’Igualtat i Polítiques Inclusives
  • Vicent Soler i Marco
    Conseller d’Hisenda i Model Econòmic
  • Gabriela Bravo Sanestanislao
    Consellera de Justícia, Administració Pública, Reformes Democràtiques i Llibertats Públiques
  • Vicent Marzà Ibáñez
    Conseller d’Educació, Investigació, Cultura i Esport
  • Carmen Montón Giménez
    Consellera de Sanitat Universal i Salut Pública
  • Rafael Climent González
    Conseller d’Economia Sostenible, Sectors Productius, Comerç i Treball
  • Elena Cebrián Calvo
    Consellera d’Agricultura, Medi Ambient, Canvi Climàtic i Desenvolupament Rural
  • María José Salvador Rubert
    Consellera d’Habitatge, Obres Públiques i Vertebració del Territori
  • Manuel Alcaraz Ramos
    Conseller de Transparència, Responsabilitat Social, Participació i Cooperació
VIII Legislatura
Sisé govern (PP) des de 12/06/2014 a 26/06/2015
  • Alberto Fabra Part
    President
  • José Ciscar Bolufer
    Vicepresident i Portaveu del Consell (fins 29/05/2014) i Conseller de Presidència i
  • Agricultura, Pesca, Alimentació i Aigua (fins al 12/06/2015)
  • Máximo Buch Torralva
    Conseller d'Economia, Indústria, Turisme i Ocupació
  • Juan Carlos Moragues Ferrer
    Conseller d'Hisenda i Administració Pública
  • Mª José Català Verdet
    Portaveu del Consell (des de 29/05/2014) i Consellera d'Educació, Cultura i Esport
  • Manuel Llombart Fuertes
    Conseller de Sanitat

  • Isabel Bonig Trigueros
    Consellera d'Infraestructures, Territori i Medi Ambient
  • Asunción Sánchez Zaplana
    Consellera de Benestar Social (fins al 12/06/2015)
  • Luis Santamaría Ruiz
    Conseller de Governació i Justícia
Quint govern (PP) des de 07/12/2012 a 12/06/2014
  • Alberto Fabra Part
    President
  • José Ciscar Bolufer
    Vicepresident i Portaveu del Consell (fins 29/05/2014) i Conseller de Presidència i
  • Agricultura, Pesca, Alimentació i Aigua
  • Máximo Buch Torralva
    Conseller d'Economia, Indústria, Turisme i Ocupació
  • Juan Carlos Moragues Ferrer
    Conseller d'Hisenda i Administració Pública
  • Mª José Català Verdet
    Portaveu del Consell (des de 29/05/2014) i Consellera d'Educació, Cultura i Esport
  • Manuel Llombart Fuertes
    Conseller de Sanitat

  • Isabel Bonig Trigueros
    Consellera d'Infraestructures, Territori i Medi Ambient
  • Asunción Sánchez Zaplana
    Consellera de Benestar Social
  • Serafín Castellano Gómez
    Conseller de Governació i Justícia
Quart govern (PP) de 20/01/2012 a 07/12/2012
  • Alberto Fabra Part
    President
  • José Ciscar Bolufer
    Conseller de Presidència i Vicepresident i Portaveu del Consell
  • Máximo Buch Torralva
    Conseller d'Economia, Indústria i Comerç
  • José Manuel Vela Bargues
    Conseller d'Hisenda i Administració Pública. Cesa el 30/11/2012
  • Mª José Català Verdet
    Consellera d’Educació, Formació i Ocupació
  • Luis Rosado Bretón
    Conseller de Sanitat
  • Isabel Bonig Trigueros
    Consellera d'Infraestructures, Territori i Medi Ambient
  • Jorge Cabré Rico
    Conseller de Justícia i Benestar Social
  • Maritina Hernández Miñana
    Consellera d'Agricultura, Pesca, Alimentació i Aigua
  • Dolores Johnson Sastre
    Consellera de Turisme, Cultura, Esport
  • Serafín Castellano Gómez
    Conseller de Governació
Tercer govern (PP) de 30/12/2011 a 20/01/2012
  • Alberto Fabra Part
    President
  • José Ciscar Bolufer
    Conseller de Presidència i Vicepresident i Portaveu del Consell
  • Enrique Verdeguer Puig
    Conseller d'Economia, Indústria i Comerç
  • José Manuel Vela Bargues
    Conseller d'Hisenda i Administració Pública
  • Mª José Català Verdet
    Consellera d'Educació, Formació i Ocupació
  • Luis Rosado Bretón
    Conseller de Sanitat
  • Isabel Bonig Trigueros
    Consellera d'Infraestructures, Territori i Medi Ambient
  • Jorge Cabré Rico
    Conseller de Justícia i Benestar Social
  • Maritina Hernández Miñana
    Consellera d'Agricultura, Pesca, Alimentació i Aigua
  • Dolores Johnson Sastre
    Consellera de Turisme, Cultura, Esport
  • Serafín Castellano Gómez
    Conseller de Governació
Segón govern (PP) de 28/07/2011 a 30/12/2011
  • Alberto Fabra Part
    President
  • Paula Sánchez de León Guardiola
    Consellera de Presidència i Vicepresidenta del Consell
  • Enrique Verdeguer Puig
    Conseller d'Economia, Indústria i Comerç
  • José Manuel Vela Bargues
    Conseller d'Hisenda i Administració Pública
  • José Ciscar Bolufer
    Conseller d'Educació, Formació i Ocupació
  • Luis Rosado Bretón
    Conseller de Sanitat
  • Isabel Bonig Trigueros
    Consellera d'Infraestructures, Territori i Medi Ambient
  • Jorge Cabré Rico
    Conseller de Justícia i Benestar Social
  • Maritina Hernández Miñana
    Consellera d'Agricultura, Pesca, Alimentació i Aigua
  • Dolores Johnson Sastre
    Consellera de Turisme, Cultura, Esport i Portaveu del Consell
  • Serafín Castellano Gómez
    Conseller de Governació
Primer govern (PP) de 22/06/2011 a 28/07/2011
  • Francisco Enrique Camps Ortiz
    President
  • Paula Sánchez de León Guardiola
    Consellera de Presidència i Vicepresidenta del Consell
  • Enrique Verdeguer Puig
    Conseller d'Economia, Indústria i Comerç
  • José Manuel Vela Bargues
    Conseller d'Hisenda i Administració Pública
  • José Ciscar Bolufer
    Conseller d'Educació, Formació i Ocupació
  • Luis Rosado Bretón
    Conseller de Sanitat
  • Isabel Bonig Trigueros
    Consellera d'Infraestructures, Territori i Medi Ambient
  • Jorge Cabré Rico
    Conseller de Justícia i Benestar Social
  • Maritina Hernández Miñana
    Consellera d'Agricultura, Pesca, Alimentació i Aigua
  • Dolores Johnson Sastre
    Consellera de Turisme, Cultura, Esport i Portaveu del Consell
  • Serafín Castellano Gómez
    Conseller de Governació
VII Legislatura
Tercer govern (PP) de 31/08/2009 a 22/06/2011
  • Francisco Enrique Camps Ortiz
    President
  • Vicente Rambla Momplet
    Conseller d'Indústria, Comerç i Innovació i Vicepresident 1r
  • Gerardo Camps Devesa
    Conseller d'Economia, Hisenda i Ocupació i Vicepresident 2n
  • Juan Gabriel Cotino Ferrer
    Conseller de Medi Ambient, Aigua, Urbanisme i Vivenda i Vicepresident 3r
  • Mario Flores Lanuza
    Conseller d'Infraestructures i Transport
  • Alejandro Font de Mora Turón
    Conseller d'Educació
  • Trinidad María Miró Mira
    Consellera de Cultura i Esport
  • Manuel Cervera Taulet
    Conseller de Sanitat
  • Belén Juste Picón
    Consellera de Turisme
  • Maritina Hernández Miñana
    Consellera d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • Paula Sánchez de León
    Consellera de Justícia i Administracions Públiques
  • Serafín Castellano Gómez
    Conseller de Governació
  • Angélica Such Ronda
    Consellera de Benestar Social
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller d'Immigració i Ciutadania
Segon govern (PP) de 19/09/2008 a 31/08/2009
  • Francisco Enrique Camps Ortiz
    President
  • Vicente Rambla Momplet
    Conseller de Presidència i Vicepresident 1r
  • Gerardo Camps Devesa
    Conseller d'Economia, Hisenda i Ocupació i Vicepresident 2n
  • Juan Gabriel Cotino Ferrer
    Conseller de Benestar Social y Vicepresident 3r
  • Mario Flores Lanuza
    Conseller d'Infraestructures i Transport
  • Alejandro Font de Mora Turón
    Conseller d'Educació
  • Trinidad María Miró Mira
    Consellera de Cultura i Esport
  • Manuel Cervera Taulet
    Conseller de Sanitat
  • Belén Juste Picón
    Consellera d'Indústria, Comerç i Innovació
  • Maritina Hernández Miñana
    Consellera d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • José Ramón García Antón
    Conseller de Medi Ambient, Aigua, Urbanisme i Vivenda
  • Paula Sánchez de León
    Consellera de Justícia i Administracions Públiques
  • Serafín Castellano Gómez
    Conseller de Governació
  • Angélica Such Ronda
    Consellera de Turisme
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller d'Immigració i Ciutadania
Primer govern (PP) de 29/06/2007 a 19/09/2008
  • Francisco Enrique Camps Ortiz
    Presidente
  • Vicente Rambla Momplet
    Conseller de Presidència i Vicepresident 1r
  • Gerardo Camps Devesa
    Conseller d'Economia, Hisenda i Ocupació i Vicepresident 2n
  • Juan Gabriel Cotino Ferrer
    Conseller de Benestar Social i Vicepresident 3r
  • Mario Flores Lanuza
    Conseller d'Infraestructures i Transport
  • Alejandro Font de Mora Turón
    Conseller d'Educació
  • Trinidad María Miró Mira
    Consellera de Cultura i Esport
  • Manuel Cervera Taulet
    Conseller de Sanitat
  • Belén Juste Picón
    Consellera d'Indústria, Comerç i Innovació
  • Maritina Hernández Miñana
    Consellera d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • José Ramón García Antón
    Conseller de Medi Ambient, Aigua, Urbanisme i Vivenda
  • Fernando de Rosa Torner
    Conseller de Justícia i Administracions Públiques
  • Serafín Castellano Gómez
    Conseller de Governació
  • Angélica Such Ronda
    Consellera de Turisme
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller d'Immigració i Ciutadania
VI Legislatura
Tercer govern (PP) de 30/05/2006 a 29/06/2007
  • Francisco Enrique Camps Ortiz
    President
  • Víctor Campos Guinot
    Vicepresident
  • Gerardo Camps Devesa
    Conseller d'Economia, Hisenda i Ocupació
  • Miguel Peralta Viñes
    Conseller de Justícia i Administracions Públiques
  • José Ramón García Antón
    Conseller d'Infraestructures i Transport
  • Alejandro Font de Mora Turón
    Conseller de Cultura, Educació i Esport
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller de Sanitat
  • Justo Nieto Nieto
    Conseller d'Empresa, Universitat i Ciència
  • Juan Gabriel Cotino Ferrer
    Conseller d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • Esteban González Pons
    Conseller de Territori i Vivenda
  • Alicia de Miguel García
    Consellera de Benestar Social
  • María Milagrosa Martínez Navarro
    Consellera de Turisme
  • Vicente Rambla Momplet
    Conseller de Relacions Institucionals i Comunicació i Portaveu del Consell de la Generalitat (sense cartera)
  • Gema Amor Pérez
    Consellera de Cooperació i Participació (sense cartera)
Segón govern (PP) de 27/08/2004 a 30/05/2006
  • Francisco Enrique Camps Ortiz
    President
  • Víctor Campos Guinot
    Vicepresident
  • Gerardo Camps Devesa
    Conseller d'Economia, Hisenda i Ocupació
  • Miguel Peralta Viñes
    Conseller de Justícia i Administracions Públiques
  • José Ramón García Antón
    Conseller d'Infraestructures i Transport
  • Alejandro Font de Mora Turón
    Conseller de Cultura, Educació i Esport
  • Vicente Rambla Momplet
    Conseller de Sanitat
  • Justo Nieto Nieto
    Conseller d'Empresa, Universitat i Ciència
  • Juan Gabriel Cotino Ferrer
    Conseller d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller de Territori i Vivenda
  • Alicia de Miguel García
    Consellera de Benestar Social
  • María Milagrosa Martínez Navarro
    Consellera de Turisme
  • Esteban González Pons
    Conseller de Relacions Institucionals i Comunicació i Portaveu del Consell de la Generalitat (sense cartera)
  • Gema Amor Pérez
    Consellera de Cooperació i Participació (sense cartera)
Primer govern (PP) de 21/06/2003 a 27/08/2004
  • Francisco Enrique Camps Ortiz
    President
  • Alejandro Font de Mora Turón
    Conseller de Presidència
  • Gerardo Camps Devesa
    Conseller d'Economia, Hisenda i Ocupació
  • Víctor Campos Guinot
    Conseller de Justícia i Administracions Públiques
  • José Ramón García Antón
    Conseller d'Infraestructures i Transport
  • Esteban González Pons
    Conseller de Cultura, Educació i Esport
  • Vicente Rambla Momplet
    Conseller de Sanitat
  • Miguel Peralta Viñes
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Gema Amor Pérez
    Consellera d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller de Territori i Vivenda
  • Alicia de Miguel García
    Consellera de Benestar Social
V Legislatura
Tercer govern (PP) de 25/07/2002 a 21/06/2003
  • José Luis Olivas Martínez
    President
  • José Joaquín Ripoll Serrano
    Vicepresident
  • Vicente Rambla Momplet
    Conseller d'Economia, Hisenda i Ocupació
  • José Ramón García Antón
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Manuel Tarancón Fandos
    Conseller de Cultura i Educació
  • Serafín Castellano Gómez
    Conseller de Sanitat
  • Fernando Vicente Castelló Boronat
    Conseller d'Indústria, Comerç i Energia
  • Maria Àngels Ramón-Llin i Martínez
    Consellera d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • Fernando Modrego Caballero
    Conseller de Medi Ambient
  • Carlos González Cepeda
    Conseller de Justícia i Administracions Públiques
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller de Benestar Social
  • Alicia de Miguel García
    Consellera Portaveu del Govern
Segón govern (PP) de 22/5/2000 a 25/7/2002
  • Eduardo Zaplana Hernández-Soro
    President
  • José Luis Olivas Martínez
    Vicepresident 1r
  • José Joaquín Ripoll Serrano
    Vicepresident 2n
  • Vicente Rambla Momplet
    Conseller d'Economia, Hisenda i Ocupació
  • José Ramón García Antón
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Manuel Tarancón Fandos
    Conseller de Cultura i Educació
  • Serafín Castellano Gómez
    Conseller de Sanitat
  • Fernando Vicente Castelló Boronat
    Conseller d'Indústria i Comerç de 22/05/2000 a 30/10/2001
    Conseller d'Innovació i Competitivitat des de 30/10/2001
  • Maria Àngels Ramón-Llin i Martínez
    Consellera d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • Fernando Modrego Caballero
    Conseller de Medi Ambient
  • Carlos González Cepeda
    Conseller de Justícia i Administracions Públiques
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller de Benestar Social
  • Alicia de Miguel García
    Consellera Portaveu del Govern
Primer govern (PP) de 23/07/1999 a 22/05/2000
  • Eduardo Zaplana Hernández-Soro
    President
  • José Luis Olivas Martínez
    Vicepresident 1r
  • José Joaquín Ripoll Serrano
    Vicepresident 2n
  • Vicente Rambla Momplet
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • José Ramón García Antón
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Manuel Tarancón Fandos
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • José Emilio Cervera Cardona
    Conseller de Sanitat
  • Fernando Vicente Castelló Boronat
    Conseller d'Indústria i Comerç
  • Maria Àngels Ramón-Llin i Martínez
    Consellera d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • Fernando Modrego Caballero
    Conseller de Medi Ambient
  • Serafín Castellano Gómez
    Conseller de Justícia i Administracions Públiques
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller d'Ocupació
  • María Carmen Mas Rubio
    Consellera de Benestar Social fins a 17/05/2000
IV Legislatura
Sext govern (PP+UV) de 23/01/1999 a 23/07/1999
  • Eduardo Zaplana Hernández-Soro (PP-CV)
    President
  • José Joaquín Ripoll Serrano
    Conseller de Presidència
  • José Luis Olivas Martínez
    Conseller d'Economia, Hisenda i Administració Pública
  • José Ramón García Antón
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Manuel Tarancón Fandos
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Farnós Gauchía
    Conseller de Sanitat
  • Diego Such Pérez
    Conseller d'Ocupació, Indústria i Comerç
  • Salvador Manuel Ortells Rosell
    Consellera d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • José Manuel Castellá Almiñana
    Conseller de Medi Ambient
  • Marcela Miró Pérez
    Consellera de Benestar Social
Quint govern (PP+UV) de 15/01/1999 a 23/01/1999
  • Eduardo Zaplana Hernández-Soro (PP-CV)
    President
  • José Joaquín Ripoll Serrano
    Conseller de Presidència
  • José Luis Olivas Martínez
    Conseller d'Economia, Hisenda i Administració Pública
  • José Ramón García Antón
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Francisco Enrique Camps Ortiz
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Farnós Gauchía
    Conseller de Sanitat
  • Diego Such Pérez
    Conseller d'Ocupació, Indústria i Comerç
  • Salvador Manuel Ortells Rosell
    Consellera d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • José Manuel Castellá Almiñana
    Conseller de Medi Ambient
  • Marcela Miró Pérez
    Consellera de Benestar Social
Cuarto govern (PP+UV) de 16/03/1998 a 15/01/1999
  • Eduardo Zaplana Hernández-Soro (PP-CV)
    President
  • José Joaquín Ripoll Serrano
    Conseller de Presidència
  • José Luis Olivas Martínez
    Conseller d'Economia, Hisenda i Administració Pública
  • José Ramón García Antón
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Francisco Enrique Camps Ortiz
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Farnós Gauchía
    Conseller de Sanitat
  • Diego Such Pérez
    Conseller d'Ocupació, Indústria i Comerç
  • Maria Àngels Ramón-Llin i Martínez
    Consellera d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • José Manuel Castellá Almiñana
    Conseller de Medi Ambient
  • Marcela Miró Pérez
    Consellera de Benestar Social
Tercer govern (PP+UV) de 24/02/1997 a 16/03/1998
  • Eduardo Zaplana Hernández-Soro (PP-CV)
    President
  • José Joaquín Ripoll Serrano
    Conseller de Presidència
  • José Luis Olivas Martínez
    Conseller d'Economia, Hisenda i Administració Pública
  • Luis Fernando Cartagena Travesedo
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Francisco Enrique Camps Ortiz
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Farnós Gauchía
    Conseller de Sanitat
  • Diego Such Pérez
    Conseller d'Ocupació, Indústria i Comerç
  • Maria Àngels Ramón-Llin i Martínez
    Consellera d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • José Manuel Castellá Almiñana
    Conseller de Medi Ambient
  • Marcela Miró Pérez
    Consellera de Benestar Social
Segón govern (PP+UV) de 07/05/1996 a 24/02/1997
  • Eduardo Zaplana Hernández-Soro
    President
  • José Luis Olivas Martínez
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • José Joaquín Ripoll Serrano
    Conseller d'Administració Pública
    Conseller de Presidència des de 25/03/1996
  • Luis Fernando Cartagena Travesedo
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Marcela Miró Pérez
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Farnós Gauchía
    Conseller de Sanitat i Consum
  • José Sanmartín Esplugues
    Conseller de Treball i Assumptes Socials
  • Diego Such Pérez
    Conseller d'Indústria i Comerç
  • Maria Àngels Ramón-Llin i Martínez
    Consellera d'Agricultura i Medi Ambient
Primer govern (PP+UV) de 06/07/1995 a 07/05/1996
  • Eduardo Zaplana Hernández-Soro
    President
  • José Luis Olivas Martínez
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • José Joaquín Ripoll Serrano
    Conseller d'Administració Pública
    Conseller de Presidència desde 25/03/1996
  • Luis Fernando Cartagena Travesedo
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Fernando Villalonga Campos
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Farnós Gauchía
    Conseller de Sanitat i Consum
  • José Sanmartín Esplugues
    Conseller de Treball i Assumptes Socials
  • Diego Such Pérez
    Conseller d'Indústria i Comerç
  • Maria Àngels Ramón-Llin i Martínez
    Consellera d'Agricultura i Medi Ambient
III Legislatura
Segon govern (PSPV-PSOE) de 12/07/1993 a 06/07/1995
  • Joan Lerma i Blasco
    President
  • Aurelio Martínez Estévez
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Luis Berenguer Fuster
    Conseller d'Administració Pública
  • Eugenio Burriel de Orueta
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transport
  • Pilar Pedraza Martínez
    Consellera de Cultura
  • Joan Romero González
    Conseller d'Educació i Ciència
  • Joaquín Colomer Sala
    Conseller de Sanitat i Consum
  • Francisco Javier Sanahuja Sanchís
    Conseller de Treball i Assumptes Socials
  • Martín Sevilla Jiménez
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Josep María Coll Comín
    Conseller d'Agricultura i Pesca
  • Emèrit Bono i Martínez
    Conseller de Medi Ambient
Primer govern (PSPV-PSOE) de 16/07/1991 a 12/07/1993
  • Joan Lerma i Blasco
    President
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Emèrit Bono i Martínez
    Conseller d'Administració Pública
  • Eugenio Burriel de Orueta
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transport
  • Andreu López Blasco
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Colomer Sala
    Conseller de Sanitat i Consum
  • Martín Sevilla Jiménez
    Conseller de Treball i Assumptes Socials
  • Andrés García Reche
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Luis Font de Mora Montesinos
    Conseller d'Agricultura i Pesca
  • Antoni Escarré Esteve
    Conseller de Medi Ambient
II Legislatura
Tercer govern (PSPV-PSOE) de 30/12/1989 a 16/07/1991
  • Joan Lerma i Blasco
    President
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Emèrit Bono i Martínez
    Conseller d'Administració Pública
  • Eugenio Burriel de Orueta
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Antoni Escarré Esteve
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Colomer Sala
    Conseller de Sanitat i Consum
  • Miguel Doménech Pastor
    Conseller de Treball i Seguretat Social
  • Andrés García Reche
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Luis Font de Mora Montesinos
    Conseller d'Agricultura i Pesca
Segon govern (PSPV-PSOE) de 19/09/1989 a 30/12/1989
  • Joan Lerma i Blasco
    President
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Emèrit Bono i Martínez
    Conseller d'Administració Pública
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Antoni Escarré Esteve
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Colomer Sala
    Conseller de Sanitat i Consum
  • Miguel Doménech Pastor
    Conseller de Treball i Seguretat Social
  • Andrés García Reche
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Luis Font de Mora Montesinos
    Conseller d'Agricultura i Pesca
Primer govern (PSPV-PSOE) de 27-07-1987 a 19-09-1989
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Joaquín Azagra Ros
    Conseller d'Administració Pública
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Ciprià Císcar i Casaban
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Colomer Sala
    Conseller de Sanitat i Consum
  • Miguel Doménech Pastor
    Conseller de Treball i Seguretat Social
  • Andrés García Reche
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Luis Font de Mora Montesinos
    Conseller d'Agricultura i Pesca
I Legislatura
Tercer govern (PSPV-PSOE) de 23/02/1987 a 27/07/1987
  • Joan Lerma i Blasco
    President
  • Felipe Guardiola Sellés
    Vicepresident
  • Vicent Soler i Marco
    Conseller d'Administració Pública
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
  • Ciprià Císcar i Casaban
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Colomer Sala
    Conseller de Sanitat i Consum
  • Miguel Doménech Pastor
    Conseller de Treball i Seguretat Social
  • Andrés García Reche
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Luis Font de Mora Montesinos
    Conseller d'Agricultura i Pesca
Segon govern (PSPV-PSOE) de 24/07/1985 a 23/02/1987
  • Joan Lerma i Blasco
    President
  • Felipe Guardiola Sellés
    Vicepresident
  • Vicent Soler i Marco
    Conseller d'Administració Pública
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
  • Ciprià Císcar i Casaban
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Joaquín Colomer Sala
    Conseller de Sanitat i Consum
  • Miguel Doménech Pastor
    Conseller de Treball i Seguretat Social
  • Segundo Bru Parra
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Luis Font de Mora Montesinos
    Conseller d'Agricultura i Pesca
[Translate to Valencià:]
Primer govern (PSPV-PSOE) de 28/06/1983 a 24/07/1985
  • Joan Lerma i Blasco
    President
  • Felipe Guardiola Sellés
    Vicepresident i Conseller de Governació
  • Rafael Blasco Castany
    Conseller de la Presidència
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller d'Economía i Hisenda
  • Vicente Llombart Rosa
    Conseller d'Obres Públiques, Urbanisme i Transports
  • Ciprià Císcar i Casaban
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Miguel Ángel Millana Sansaturio
    Conseller de Sanitat, Seguretat Social i Treball
  • Segundo Bru Parra
    Conseller d'Indústria, Comerç i Turisme
  • Luis Font de Mora Montesinos
    Conseller d'Agricultura, Pesca i Alimentació
Govern de Transició
Segón govern de Transició (PSPV-PSOE+UCD+PCPV-PCE) de 01/12/1982 a 28/06/1983
  • Joan Lerma i Blasco
    President
  • Felipe Guardiola Sellés
    Vicepresident i Conseller de Governació
  • Antonio Birlanga Casanova
    Conseller de Hisenda
  • Ciprià Císcar i Casaban
    Conseller de Cultura, Educació i Ciència
  • Ángel Luna González
    Conseller de Sanitat, Treball i Seguretat Social
  • Segundo Bru Parra
    Conseller de Comerç i Indústria
  • Luis Verdú López
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
  • Manuel Tarancón Fandos
    Conseller d'Agricultura, Pesca i Alimentació
  • Vicente Gómez Chirivella
    Conseller de Transports i Turisme
  • Enrique Monsonís Domingo
    Conseller sense cartera
  • Jorge Navarro Canuto
    Conseller sense cartera
  • José Luis Sorribes Mur
    Conseller sense cartera
  • Amparo Cabanes Pecourt
    Consellera sense cartera
[Translate to Valencià:]
Primer govern de Transición (UCD+PSPV-PSOE+PCPV-PCE) de 11/08/1982 a 01/12/1982
  • Enrique Monsonís Domingo
    President
  • Felipe Guardiola Sellés
    Vicepresident i Conseller d'Interior
  • Ciprià Císcar i Casaban
    Conseller de Cultura
    Conseller de Sanitat i Seguretat Social de 11/08/1982 a 29/09/1982
  • Segundo Bru Parra
    Conseller d'Economia, Comerç i Indústria
  • José Luis Sorribes Mur
    Conseller adjunt a la Presidència
  • Jorge Navarro Canuto
    Conseller d'Hisenda
  • Luis Verdú López Sanz
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
  • Ángel Luna González.
    Conseller de Treball
    Conseller de Sanitat i Seguretat Social de 29/09/1982 a 01/12/1982
  • Amparo Cabanes Pecourt
    Consellera d'Educació
  • Vicente Gómez Chirivella
    Conseller de Transport i Turisme
Govern Preautonòmic
Octau govern preautonòmic (UCD) d'01/10/1980 a 15/06/1981
  • Enrique Monsonís Domingo
    President
  • Felipe Guardiola Sellés
    Vicepresident i Conseller d'Interior
  • Ciprià Císcar i Casaban
    Conseller de Cultura
  • Segundo Bru Parra
    Conseller d'Economia, Comerç i Indústria
  • Salvador López Sanz
    Conseller de Sanitat i Seguretat Social
  • Jose Luis Sorribes Mur
    Conseller adjunt a la Presidència
  • Jorge Navarro Canuto
    Conseller de Hisenda
  • Luis Verdú López Sanz
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
  • Amparo Cabanes Pecourt
    Consellera d'Educació
  • José Antonio Bordils Ferrer
    Conseller d'Agricultura i Pesca. Cessa el 15/07/1982
  • Ángel Luna González
    Conseller de Treball
  • Vicente Gómez Chirivella
    Conseller de Transport Turisme
Sèptim govern preautonòmic (UCD) de 15/06/1981 a 15/09/1981
  • Enrique Monsonís Domingo
    President
    Conseller d'Economia i Hisenda i Interior
  • José Peris Soler
    Conseller d'Educació i Cultura
    Conseller de Sanitat i Seguretat Social
    Conseller de Treball
  • Leonardo Ramón Sales
    Conseller d'Indústria i Comerç i Agricultura
  • José Luis Sorribes Mur
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
    Conseller de Turisme
    Conseller de Transports i Benestar Social
Sext govern preautonòmic (UCD) d'01/10/1980 a 15/06/1981
  • Enrique Monsonís Domingo
    President
    Conseller d'Economia i Hisenda i Interior
    Conseller de Treball
  • José Peris Soler
    Conseller d'Educació i Cultura
    Conseller de Sanitat i Seguretat Social
  • Leonardo Ramón Sales
    Conseller d'Indústria i Comerç i Agricultura
  • José Luis Sorribes Mur
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
    Conseller de Turisme
    Conseller de Transports i Benestar Social
Quint govern preautonòmic (UCD) de 17/12/1979 a 01/10/1980
  • Enrique Monsonís Domingo
    President
    Conseller d'Economia i Hisenda i Interior
    Conseller de Treball
  • José Peris Soler
    Conseller d'Educació i Cultura
    Conseller de Sanitat i Seguretat Social
  • Leonardo Ramón Sales
    Conseller d'Indústria i Comerç i Agricultura
  • Antonio Espinosa Chapinal
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
    Conseller de Turisme
    Conseller de Transports i Benestar Social
    Cessa el 15/07/1980
Quart govern preautonòmic (PSPV-PSOE+UCD+PCPV-PCE) de 14/09/1979 a 17/12/1979
  • Josep Lluís Albiñana Olmos
    President
  • Enrique Monsonís Domingo
    Conseller d'Economia i Hisenda, Interior i Treball, Obres Públiques i Urbanisme i Turisme
  • Antonio Espinosa Chapinal
    Conseller de Transports i Benestar Social
  • José Peris Soler
    Conseller d'Educació i Cultura i Sanitat i Seguretat Social
  • Antonio García Miralles
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
  • Leonardo Ramón Sales
    Conseller d'Indústria i Comerç i Agricultura
  • José Beviá Pastor
    Conseller sense cartera
  • Antonio José Tirado Jiménez
    Conseller sense cartera
  • Adela Pla Pastor
    Consellera sense cartera
  • José Galán Peláez
    Conseller sense cartera
  • Francisco Armell Valero
    Conseller per la Diputació Provincial d'Alacant
  • Salvador Miro San Juan
    Conseller per la Diputació Provincial d'Alacant
  • Luis Verdú López
    Conseller per la Diputació Provincial d'Alacant
  • Juan Forés Escurra
    Conseller per la Diputació Provincial de Castelló
  • Abilio Lázaro Mengod
    Conseller per la Diputació Provincial de Castelló
  • Julián Sanmillán Rius
    Conseller per la Diputació Provincial de Castelló
  • Manuel Girona Rubio
    Conseller per la Diputació Provincial de València
  • Vicente Gómez Chirivella
    Conseller per la Diputació Provincial de València
  • Benjamín March Civera
    Conseller per la Diputació Provincial de València
Tercer govern preautonòmic (PSPV-PSOE+UCD+PCPV-PCE) de 30/06/1979 a 14/09/1979
  • Josep Lluís Albiñana Olmos
    President
  • Enrique Monsonís Domingo
    Conseller d'Economia i Hisenda, Interior i Treball, Obres Públiques i Urbanisme i Turisme
  • Antonio Espinosa Chapinal
    Conseller de Transports i Benestar Social
  • José Peris Soler
    Conseller d'Educació i Cultura i Sanitat i Seguretat Social
  • Antonio García Miralles
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
  • Leonardo Ramón Sales
    Conseller d'Indústria i Comerç i Agricultura
  • José Beviá Pastor
    Conseller sense cartera
  • Antonio García Miralles
    Conseller sense cartera
  • Adela Pla Pastor
    Consellera sense cartera
  • José Galán Peláez
    Conseller sense cartera
  • Francisco Armell Valero
    Conseller per la Diputació Provincial d'Alacant
  • Salvador Miro San Juan
    Conseller per la Diputació Provincial d'Alacant
  • Luis Verdú López
    Conseller per la Diputació Provincial d'Alacant
  • Juan Forés Escurra
    Conseller per la Diputació Provincial de Castelló
  • Abilio Lázaro Mengod
    Conseller per la Diputació Provincial de Castelló
  • Julián Sanmillán Rius
    Conseller per la Diputació Provincial de Castelló
  • Manuel Girona Rubio
    Conseller per la Diputació Provincial de València
  • Vicente Gómez Chirivella
    Conseller per la Diputació Provincial de València
  • Benjamín March Civera
    Conseller per la Diputació Provincial de València
Segon govern preautonòmic (PSOE+UCD+AP+PSP+USPV+PCPV-PCE) d'01/11/1978 a 30/06/1979
  • Josep Lluís Albiñana Olmos
    President
  • Javier Aguirre de la Hoz
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Fernando Vidal Gil
    Conseller d'Interior
  • José Luis Barceló Rodríguez
    Conseller d'Educació i Ciència
  • Antonio García Miralles
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
  • Joan Lerma i Blasco
    Conseller de Treball
  • Leonardo Ramón Sales
    Conseller d'Indústria i Comerç
  • Enrique Monsonís Domingo
    Conseller d'Agricultura
  • Alberto Jarabo Payá
    Conseller de Turisme
  • Manuel Sánchez Ayuso
    Conseller de Sanitat i Seguretat Social
  • José Beviá Pastor
    Conseller de Cultura
  • José Galán Peláez
    Conseller de Transports i Benestar Social
  • Bernardo Heredia Gutiérrez
    Conseller sense cartera Alacant
  • Luis Ramón Martínez Pérez
    Conseller sense cartera Castelló
  • Ignacio Docavo Alberti
    Conseller sense cartera València
Primer govern preautonòmic (PSOE+UCD+AP+PSP+USPV+PCPV-PCE) de 10/04/1978 a 01/11/1978
  • Josep Lluís Albiñana Olmos
    President
  • Javier Aguirre de la Hoz
    Conseller d'Economia i Hisenda
  • Fernando Vidal Gil
    Conseller d'Interior
  • José Luis Barceló Rodríguez
    Conseller d'Educació i Ciència
  • Antonio García Miralles
    Conseller d'Obres Públiques i Urbanisme
  • Joan Lerma i Blasco
    Conseller de Treball
  • Leonardo Ramón Sales
    Conseller d'Indústria i Comerç
  • Enrique Monsonís Domingo
    Conseller d'Agricultura
  • Alberto Jarabo Payá
    Conseller de Turisme
  • Manuel Sánchez Ayuso
    Conseller de Sanitat i Seguretat Social
  • José Beviá Pastor
    Conseller de Cultura
  • Emèrit Bono i Martínez
    Conseller de Transports i Benestar Social
  • Bernardo Heredia Gutiérrez
    Conseller sense cartera Alacant
  • Luis Ramón Martínez Pérez
    Conseller sense cartera Castelló
  • Ignacio Docavo Alberti
    Conseller sense cartera València

Altra informació d'interés