banc de dades municipal

Mocions de censura de la legislatura actual

Municipi Acs Alcalde ixent Acs Alcalde entrant Acs Data moció Acs Partits moció Acs
Coves de Vinromà, les Zaragoza Muñoz, Miguel (PP) Marín Agustina, Leoncio (GM) 24/12/06 PSOE + 1 GM
Chiva Yebra Alarcón, José Luis (PSOE) Haro Gil, José Manuel (PP) 22/03/05 PP + PCU
Puig de Santa Maria, el Vidal Peris, José María (PSOE) Vázquez Sosa, María Alfonsa (PP) 06/09/01 PP + 1 GM
Dénia Viciano Guillem, Francisca Rosa (PSOE) Kringe Sánchez, Ana María (PP) 07/07/08 I-GD+PP+CU+PSD+1PSOE
Andilla Vicente Galuca, Basilio (PP) Domingo Muñoz, Daniel (UV) 27/11/01 UV+PSOE
Elda Valor Gómez, Camilo (PP) Azorín Soriano, Juan Pascual (PSOE) 05/06/96 PSOE+EU-EV
Planes Umbert Blanes, Mónica Ana (PSOE) Vilaplana Vilaplana, Juan (PP) 15/02/02 PP+UC-CDS
Benifaió Tortosa Llopis, Jesús (PSOE) Arcís Martínez, María Desamparados (PP) 13/03/05 PP + BLOC-EV
Senyera Tomás Pascual, Miguel Ángel (GIS) Ferrandis Climent, Juan Mario (PSOE) 03/04/98 PSOE+GM
Xaló Sivera Ripoll, Miguel César (BNV-EVB-V) Más Garcés, Martín (PP) 23/05/00 PP+PSOE
Calp Serna García, Luis Guillermo (PSOE) Tur Ciscar, Josep Joaquim (BVC) 06/10/08 PSD + PP + 1 BVC
Poblets, els Sendra Gasquet, Salvador (UPV-BN) Sendra Gasquet, Salvador (BNV-EVB-V) 03/07/99 PP+PVN
Cullera Sanjuan Martínez, Ernesto (PP) Grau Grau, Joan (PSOE) 25/06/01 PSOE + 1 GM + APC
Beniarrés Sanjuan Camps, José Vicente (PSOE) Tomás López, Luis Miguel (PP) 18/02/04 3 PP + 1 APB + 1 LP
Puçol Sanchís Ribera, Mariano (PP) Martí Alpera, José Vicente (PSOE) 03/08/09 PSOE + EUPV-VERDS-IR: ACORD + PAVALUR
Marines Sánchez Sánchez, Manuel Vicente (PP) Celda Lluesma, María Dolores (PSOE) 14/01/98 PSOE+EU-EV
Vilallonga Sánchez Pérez, María Josefa (PSOE) Sendra Miñana, Fernando (GM) 04/11/99 AI + 4 GM
Chiva Salvo Burriel, Joaquín (PP) Yebra Alarcón, José Luis (PSOE) 24/08/00 1GM (antes PP) + EUPV + PSOE
Alberic Sala Carceller, Faustino (NO ADS) Carratalá Minguez, Toño (PP) 20/01/12 6 PP + 4 CVa
Barx Sabater Vidal, Antonio (UV) Hernandis Bohigues, María (GM) 19/07/01 PP + 1 GM
Puig de Santa Maria, el Ruiz Angresola, Eugenio (PSOE) Tolosa Peiró, José Miguel (PP) 18/01/08 2 GM + PP + PidP
Montaverner Roses Catala, Elisa Amparo (PP) Chornet Soler, Joan Josep (PSOE) 17/09/16 PSOE + COMPROMÍS
Serra Ros Cabo, Vicente José (PP) Ros Cabo, Francisco (PSOE) 31/01/98 PSOE+UV-CCV
Romana, la Rizo Pérez, Enrique (PSOE) Hernández Riquelme, Manuel (PP) 15/04/05 PP + I.I.
Pilar de la Horadada Ramos García, Ignacio (PSOE) Ros Samper, José Fidel (PP) 11/12/06 PP + 3 GM
Vall de Laguar, la Puchol Riera, Juan José (PSOE) Gilabert Mengual, Francisco Luis (PP) 15/06/09 PP + ESQUERRA-AM
Monòver Poveda Bernabé, Salvador (PP) Buendicho Romero, Juan Antonio (PSOE) 18/08/03 PSOE + G.I.M.V.
Benidoleig Pons Peris, José Vicente (C.M. COMPROMÍS) Ern Agud, María Dolores (NO ADS) 02/01/13 3 PSOE + 2 PP
Almoradí Pérez Pacheco, Jaime (PSOE) Gómez García, María (PP) 16/01/17 PP + C's
Benidorm Pérez Fenoll, Manuel (PP) Navarro Alvado, Agustín (NO ADS) 22/09/09 1 PP+ 12 PSOE
Pobla de Farnals, la Peralta González, José Manuel (PP) García Castellar, Natividad (PP) 18/10/08 6 PSOE + 2 PP
Torreblanca Peraire Persiva, Juan Manuel (PP) Rubert Ferrer, Josep Vicent (BLOC) 30/01/04 BLOC + PSOE
Font de la Figuera, la Penades Ballester, María José (PP) Micó Ribera, Santiago (GM) 07/02/98 PSOE + 1 EU-EV + UPV-BN + GM
Dénia Pastor Roselló, Pedro Ramón (PP) García Mut, Sebastián (UPV-BN) 01/03/97 UPV-BN+PSOE
Altea Ortiz Zaragoza, Miguel (PP) Borja Zaragozí, Bautista (CDS) 15/05/92 PSOE+CDS+PVN
Barx Olmos García, Francisco (AIPCB) Chaveli Palomares, Miquel (PP) 16/02/97 PP+PSOE
Agres Navarro Pascual, Arcadio (PP) Calatayud Martí, Alberto (IPA) 25/11/03 IPA+JPA
Cortes de Pallás Navarro Pardo, Fernando (PSOE) Herrera Lambiez, David (NO ADS) 06/10/20 NO ADS + PP
Pinós, el Navarro Martínez, Francisco (PP) Cerdá Juárez, Ramón (GM) 16/06/00 PSOE + 3 GM
Casinos Murgui Marz, José (PSOE) Murgui Soriano, José Salvador (PP) 23/10/96 PP+2 PSOE (Tránsfugas)
Gavarda Muñoz Femenia, Pere Lluís (BLOC) Martínez Corbi, Adela (IXG) 18/08/10 IXG + PSOE + PP
Benicarló Mundo Alberto, Jaime (PP) Escuder Arín, José Enrique (PSOE) 06/04/05 PSOE + BLOC
Ayora Moreno Mut, Jesús (PSOE) Gómez Pardo, Francisco (PP) 03/03/01 PP+EUPV
Andilla Moreno Alsina, Paulino (PP) Alfonso Pérez, Consuelo (AUNA) 11/04/16 2PSOE+ 2AUNA
Loriguilla Moratín Boronat, Francisco (ACV) Cervera Soria, José Javier (PP) 27/03/02 PP+UV
Massalfassar Morant Mayor, Vicent Joan (COMPROMÍS MUNICIPAL) Montañes Fontestad, Álvaro (PP) 13/07/20 PP + CS + DV
Mislata Morales Gracia, José (PSOE) Corredera Sanchís, Manuel (PP) 13/03/01 PP + UV + 2 GM
Vallanca Morales Arnalte, José Antonio (PP) Millán Eslava, Núria (PP) 02/05/04 2 PP + PSOE
Xàbia Moragues Pons, Juan Bautista (PP) Monfort Bolufer, Eduardo Julián (BLOC-CX) 22/11/05 BLOC - CX + PSOE + PUGIJ
San Fulgencio Mora Menchón, Josefa (PP) Martínez Andrés, Trinidad (PSOE) 27/10/07 PSOE + PARADISO-AIM + 1 APSFU
San Fulgencio Mora Menchón, Josefa (PP) Martí Sánchez, Mariano (APSFU) 16/02/04 PSOE + APSFU + 1 PP
Xàbia Monfort Bolufer, Eduardo Julián (UC-CDS) Sapena Gual, Jaime (PP) 21/10/00 PP+GIJ+UV
Vinaròs Moliner Meseguer, Jacinto (PP) Bofill Salomó, Ramón (PSOE) 07/05/98 PSOE+EU-EV
Benilloba Mira Sousa, María Elena (PSOE) Llorens Baena, Rosalía Rosario (GM) 24/05/05 PP + BLOC - EV + 1 GM
Benigembla Mengual Taverner, Fernando (PP) Caselles Mengual, Juan (BLOC) 23/08/08 PSOE + G.D.B. + BLOC
Moncada Medina Esteban, Juan José (PP) Andrés Sanchis, Concepción (PSOE) 09/07/02 PSOE+UV+BLOC-VERDS
Torres Torres Mateu Ocón, Victor (PP) Bolós Andreu, María Amparo (TPTT) 21/02/20 PSOE + TPTT
Cortes de Arenoso Mata Sánchez, José (PSOE) Bravo García, Trinidad (GM) 29/03/05 PP + 1 GM
Xeraco Mascarell Peiró, Avelino (PP) Serralta Zaragozá, Francisco Ángel (C.M. COMPROMÍS) 20/09/13 5 PSOE + 2 C.M. COMPROMÍS
Almiserà Mascarell Camarena, José Juan (PP) Camarena Climent, Fernando (PSOE) 15/12/95 PSOE+GM
Aspe Martínez Berenguer, María Nieves (PP) Díez Díez, Manuel (PSOE) 22/11/11 8 PSOE + 5 EUPV
Novelda Martínez Alted, Francisco José (PSOE) Esteve López, Armando José (UPyD) 29/08/16 UPyD + PP
San Fulgencio Martí Sánchez, Mariano (APSFU) Mora Menchón, Josefa (PP) 28/11/03 PP+PO+1PSOE+1APSFU
Macastre Malea Martínez, Josefa (PP) Sáez Miralles, José Vicente (EUPV) 15/02/02 EUPV+PSOE
Simat de la Valldigna Mahiques Morant, Sebastián (PP) Mainar Cabanes, Eladi (PSOE) 04/08/08 PSOE+ BLOC + ESQUERRA-AM
Cotes Lorente Soriano, Rosa Emilia (PIC-COTES) Sucias Moscardo, Juan Eduardo (PP) 27/10/12 3 PP +1 PSOE
Real López López, Francisco (PSOE) Ocaña Hernandiz, Carmen (GM) 16/12/96 PP+UV-CCV+2GM
Vila Joiosa, la Lloret Valenzuela, Gaspar (PSOE) Lloret Lloret, Jaime (PP) 19/11/08 PP + 1 NO ADS
Olleria, l' Llop Moliner, Vicente Bernardo (PP) Engo Fresneda, Julià (BLOC) 12/04/08 BLOC+ PSOE + GdO
Càrcer Juanes Escrivá, José Antonio (PSOE) Hernández Monar, Aurelio (PP) 20/02/97 PP+GM
Ontinyent Insa Rico, María Lina (PP) Portero Tortosa, Rafael (BNV-EV) 10/08/02 PSOE+EUPV+BNV-EV
Ontinyent Insa Rico, María Lina (PP) Portero Tortosa, Rafael (BNV-EV) 18/10/01 PSOE+EUPV+BNV-EV
Puçol Iborra i Carol, Josep Maria (PSOE) Busto Díaz, Juan Manuel (ENTESA) 18/07/04 PP+ENTESA+UV+BLOC-EV
Benirredrà Gutiérrez Camarena, Cristina (PP) Cardona Llopis, María Dolores (PSOE) 27/02/10 PSOE + EVPV
Ondara Grimalt i Mestre, Josep (BNV-EVB-V) Ferrando Soler, José Joaquín (PP) 26/02/01 PP + 2 GM
Dos Aguas Grau Lorente, Manuel (PP) Grau Grau, José Ramón (GM) 11/11/00 3 GM + 1 PSOE
Llaurí González Herdaro, Ana María (PSOE) Cucarella Huguet, Juan José (NO ADS) 18/10/05 PSICV + GM + NO ADS + PP
Verger, el González Bañó, Miguel (PP) Martínez Pulido, Manuel (BLOC-EV) 25/11/04 BLOC-EV + PSOE
Sagunt Girona Rubio, Manuel (PSOE) Borrás Azcona, Silvestre (PP) 08/04/97 PP+UPV-BN+CDS+CIPS
Alginet Girona Climent, Enrique (PP) Boluda Villaseñor, Jesús (BLOC) 26/11/11 4 PSOE + 1 BLOC + 1 IdEAlginet + 3 Sd'Alginet
Llocnou de la Corona Gimeno Ruiz, Manuel (PP) Soriano Orozco, José (PSOE) 14/07/10 PSOE + NO ADS
Castalla Gimeno Piña, María Teresa (PSOE) Candela Rico, Juan Antonio (PP) 22/05/13 8 PP + 2 U.Ci.D.
Dolores Gascón Abadía, Gabriel (PP) Hernández Sáez, José Joaquin (PSOE) 29/04/14 4 PSOE + 2 RE
Torrevieja García Sánchez, Joaquín (PSOE) Hernández Mateo, Pedro Ángel (AP) 19/05/88 PP+CUT
Albatera García Carbonell, Juan Pedro (PSOE) García Carbonell, Juan Pedro (PSOE) 17/06/95
Alfàs del Pi, l' Fuster García, Antonio (AIDDA) Davó Soler, Juan (PP) 22/05/02 PP+PSOE
Agres Francés i Reig, Josep Manel (AGRES COMPROMÍS MUNICIPAL) Sanjuán Fernández, Rafael (NO ADS) 12/01/21 PP + NO ADS
Gata de Gorgos Font Leyda, Vicente (PSOE) Feliu Pedro, Gabriel (PP) 13/10/97 PP+UPV-BN
Poble Nou de Benitatxell, el Femenia Mas, Josep Antoni (MOVIMIENTO RED) García Buigues, Miguel Ángel (COMPROMÍS GM) 11/10/18 COMPROMÍS GM + I-MA + NO ADS
Guadassuar Estruch Bellver, Vicente José (PP) Montañana Sanz, Salvador (COMPROMÍS MUNICIPAL) 23/07/19 PSOE + COMPROMÍS MUNICIPAL
Vilafamés Esteller Mallasén, Vicente (PSOE) Oliver Mallasen, Luisa (PP) 24/04/96 PP+EU-EV
Torre de les Maçanes, la Espi Llinares, David (PSOE) Sala Menarques, Cristóbal (PP) 10/08/20 PP + NO ADS
Salem Espí Boscá, Teresa (PSOE) Hernández Orts, Fernando (PP) 04/02/09 PP + BLOC-VERDS
Almussafes Escrivá Ribes, Vicente (PSOE) Chaques i Pérez, Josep (UPV-BN) 04/03/97 UPV-BN+UV-CCV+PP
Oliva Escrivá Herraiz, María Consuelo (PP) González Martínez, David (C.M. COMPROMÍS) 13/07/12 6 PSOE + 5 C.M. COMPROMÍS + 1 PGD'O + 2 P.OLIVA
Andilla Enguídanos Palomar, Ernesto (PSOE) Domingo Muñoz, Daniel (AIA) 29/05/97 PP+AIA
Meliana Devis Roig, Blas Lorenzo (PP) Marí Gómez, Antonio (PSOE) 27/02/04 PSOE+BLOC-EV+ENTESA
Alcúdia de Crespins, l' Dauder Llácer, Raúl (PP) Simón Alventosa, Vicent Xavier (PSOE) 06/04/04 PSOE + BLOC-EV
Favara Cuñat Pastor, Antoni (ENTESA) Victoria Miñana, Pedro Juan (PP) 28/12/03 PP + PSOE + BLOC
Benicàssim Colomer Sánchez, Francesc (PSOE) Llorca Sellés, Manuel (A.R.B.) 28/07/04 PP + A.R.B.
Borriol Castelló Pallarés, Joaquín (PP) Pallares Castellet, Matilde (PP) 25/11/92 4 PP + 2 PSOE
Campello, el Carratalá Aracil, María Antonia (PSOE) Varó Devesa, Juan Ramón (PP) 29/10/04 PP + 1 GM
Sant Vicent del Raspeig Canals Beviá, Francisco (PSOE) Pastor Lillo, Luisa (PP) 10/10/01 PP + 4 GM + 1 PSVI
Sant Joan d'Alacant Burillo Reyes, Francisco (PP) Seva i Sala, Francesc de Paula (PSOE) 06/03/97 PSOE
Monòver Buendicho Romero, Juan Antonio (PSOE) Poveda Bernabé, Salvador (PP) 09/12/04 PP + G.I.M.V.
Bonrepòs i Mirambell Bosch Palanca, Vicenta (PSOE) Amigó Laguarda, María José (BLOC-EV) 30/10/04 PP + BLOC-EV
Massamagrell Boria Bolinches, Edmundo (PSOE) Gude Corbi, María Monserrat (IEM) 17/11/01 2 IEM + PP + UV
Callosa d'en Sarrià Berenguer Solbes, Vicente (PSOE) Seguí Soler, Juan Bautista (PP) 18/02/97 PP+UPV-BN
Sollana Benito Esteve, Juan Francisco (AIS) Vila Llinares, Francisco (PSOE) 11/12/97 PSOE+UV-CCV
Font de la Figuera, la Beneyto Olmos, Alicia (PSOE) Micó Ribera, Santiago (PP) 23/10/03 PP+ALIFONT
Biar Belda Diez, Ramón (PP) Román Almiñana, Cristóbal (PSOE) 22/07/00 PSOE+BNV-EV
Bétera Baudés Llistó, Juan José (BLOC-EV) Aloy Martínez, José Manuel (PP) 11/07/03 PP + UPIB
Montroi Baixauli Fores, María Vanessa (PP) Carrascosa Rubio, Antonio A. (PSOE) 13/08/20 PSOE + GDM + TSM
Beniflá Artes Serrano, Germán (PP) Ribas Gasent, David Isidro (PSOE) 10/11/09 CVa + PSOE
Nàquera Arnal Arnal, Francisco (PSOE) Arnal Pavia, Ricardo (PP) 10/09/03 PP+UV
Orba Aranda Llorca, Manuel Jesús (BNV-EVB-V) Mut Caravaca, Melchor (PP) 23/08/00 PP + 2 PSOE
Albalat dels Sorells Almenar Climent, Vicente Jesús (PP) Tamarit Sotomayor, José Rafael (PP) 08/04/08 PP
Catral Albero García, Aurelio David (PP) Zaplana García, Pedro (APC) 06/03/13 3 SC + 3 APC +1 PSOE
Pobla de Vallbona, la Alba Puertes, Vicente (PP) García Báguena, Guillermo (PSOE) 16/12/04 PSOE + O.I.V. + UV + 1 NO ADS