banc de dades municipal

Mocions de censura de la legislatura actual

Municipi Acs Alcalde ixent Acs Alcalde entrant Acs Data moció Acs Partits moció Acs
Catral Albero García, Aurelio David (PP) Zaplana García, Pedro (APC) 06/03/13 3 SC + 3 APC +1 PSOE
Chiva Salvo Burriel, Joaquín (PP) Yebra Alarcón, José Luis (PSOE) 24/08/00 1GM (antes PP) + EUPV + PSOE
Planes Umbert Blanes, Mónica Ana (PSOE) Vilaplana Vilaplana, Juan (PP) 15/02/02 PP+UC-CDS
Sollana Benito Esteve, Juan Francisco (AIS) Vila Llinares, Francisco (PSOE) 11/12/97 PSOE+UV-CCV
Favara Cuñat Pastor, Antoni (ENTESA) Victoria Miñana, Pedro Juan (PP) 28/12/03 PP + PSOE + BLOC
Puig de Santa Maria, el Vidal Peris, José María (PSOE) Vázquez Sosa, María Alfonsa (PP) 06/09/01 PP + 1 GM
Campello, el Carratalá Aracil, María Antonia (PSOE) Varó Devesa, Juan Ramón (PP) 29/10/04 PP + 1 GM
Calp Serna García, Luis Guillermo (PSOE) Tur Ciscar, Josep Joaquim (BVC) 06/10/08 PSD + PP + 1 BVC
Beniarrés Sanjuan Camps, José Vicente (PSOE) Tomás López, Luis Miguel (PP) 18/02/04 3 PP + 1 APB + 1 LP
Puig de Santa Maria, el Ruiz Angresola, Eugenio (PSOE) Tolosa Peiró, José Miguel (PP) 18/01/08 2 GM + PP + PidP
Albalat dels Sorells Almenar Climent, Vicente Jesús (PP) Tamarit Sotomayor, José Rafael (PP) 08/04/08 PP
Cotes Lorente Soriano, Rosa Emilia (PIC-COTES) Sucias Moscardo, Juan Eduardo (PP) 27/10/12 3 PP +1 PSOE
Llocnou de la Corona Gimeno Ruiz, Manuel (PP) Soriano Orozco, José (PSOE) 14/07/10 PSOE + NO ADS
Alcúdia de Crespins, l' Dauder Llácer, Raúl (PP) Simón Alventosa, Vicent Xavier (PSOE) 06/04/04 PSOE + BLOC-EV
Sant Joan d'Alacant Burillo Reyes, Francisco (PP) Seva i Sala, Francesc de Paula (PSOE) 06/03/97 PSOE
Xeraco Mascarell Peiró, Avelino (PP) Serralta Zaragozá, Francisco Ángel (C.M. COMPROMÍS) 20/09/13 5 PSOE + 2 C.M. COMPROMÍS
Vilallonga Sánchez Pérez, María Josefa (PSOE) Sendra Miñana, Fernando (GM) 04/11/99 AI + 4 GM
Poblets, els Sendra Gasquet, Salvador (UPV-BN) Sendra Gasquet, Salvador (BNV-EVB-V) 03/07/99 PP+PVN
Callosa d'en Sarrià Berenguer Solbes, Vicente (PSOE) Seguí Soler, Juan Bautista (PP) 18/02/97 PP+UPV-BN
Xàbia Monfort Bolufer, Eduardo Julián (UC-CDS) Sapena Gual, Jaime (PP) 21/10/00 PP+GIJ+UV
Agres Francés i Reig, Josep Manel (AGRES COMPROMÍS MUNICIPAL) Sanjuán Fernández, Rafael (NO ADS) 12/01/21 PP + NO ADS
Torre de les Maçanes, la Espi Llinares, David (PSOE) Sala Menarques, Cristóbal (PP) 10/08/20 PP + NO ADS
Macastre Malea Martínez, Josefa (PP) Sáez Miralles, José Vicente (EUPV) 15/02/02 EUPV+PSOE
Torreblanca Peraire Persiva, Juan Manuel (PP) Rubert Ferrer, Josep Vicent (BLOC) 30/01/04 BLOC + PSOE
Pilar de la Horadada Ramos García, Ignacio (PSOE) Ros Samper, José Fidel (PP) 11/12/06 PP + 3 GM
Serra Ros Cabo, Vicente José (PP) Ros Cabo, Francisco (PSOE) 31/01/98 PSOE+UV-CCV
Biar Belda Diez, Ramón (PP) Román Almiñana, Cristóbal (PSOE) 22/07/00 PSOE+BNV-EV
Beniflá Artes Serrano, Germán (PP) Ribas Gasent, David Isidro (PSOE) 10/11/09 CVa + PSOE
Monòver Buendicho Romero, Juan Antonio (PSOE) Poveda Bernabé, Salvador (PP) 09/12/04 PP + G.I.M.V.
Ontinyent Insa Rico, María Lina (PP) Portero Tortosa, Rafael (BNV-EV) 18/10/01 PSOE+EUPV+BNV-EV
Ontinyent Insa Rico, María Lina (PP) Portero Tortosa, Rafael (BNV-EV) 10/08/02 PSOE+EUPV+BNV-EV
Sant Vicent del Raspeig Canals Beviá, Francisco (PSOE) Pastor Lillo, Luisa (PP) 10/10/01 PP + 4 GM + 1 PSVI
Borriol Castelló Pallarés, Joaquín (PP) Pallares Castellet, Matilde (PP) 25/11/92 4 PP + 2 PSOE
Vilafamés Esteller Mallasén, Vicente (PSOE) Oliver Mallasen, Luisa (PP) 24/04/96 PP+EU-EV
Real López López, Francisco (PSOE) Ocaña Hernandiz, Carmen (GM) 16/12/96 PP+UV-CCV+2GM
Benidorm Pérez Fenoll, Manuel (PP) Navarro Alvado, Agustín (NO ADS) 22/09/09 1 PP+ 12 PSOE
Orba Aranda Llorca, Manuel Jesús (BNV-EVB-V) Mut Caravaca, Melchor (PP) 23/08/00 PP + 2 PSOE
Casinos Murgui Marz, José (PSOE) Murgui Soriano, José Salvador (PP) 23/10/96 PP+2 PSOE (Tránsfugas)
San Fulgencio Martí Sánchez, Mariano (APSFU) Mora Menchón, Josefa (PP) 28/11/03 PP+PO+1PSOE+1APSFU
Massalfassar Morant Mayor, Vicent Joan (COMPROMÍS MUNICIPAL) Montañes Fontestad, Álvaro (PP) 13/07/20 PP + CS + DV
Guadassuar Estruch Bellver, Vicente José (PP) Montañana Sanz, Salvador (COMPROMÍS MUNICIPAL) 23/07/19 PSOE + COMPROMÍS MUNICIPAL
Xàbia Moragues Pons, Juan Bautista (PP) Monfort Bolufer, Eduardo Julián (BLOC-CX) 22/11/05 BLOC - CX + PSOE + PUGIJ
Vallanca Morales Arnalte, José Antonio (PP) Millán Eslava, Núria (PP) 02/05/04 2 PP + PSOE
Font de la Figuera, la Penades Ballester, María José (PP) Micó Ribera, Santiago (GM) 07/02/98 PSOE + 1 EU-EV + UPV-BN + GM
Font de la Figuera, la Beneyto Olmos, Alicia (PSOE) Micó Ribera, Santiago (PP) 23/10/03 PP+ALIFONT
Xaló Sivera Ripoll, Miguel César (BNV-EVB-V) Más Garcés, Martín (PP) 23/05/00 PP+PSOE
Verger, el González Bañó, Miguel (PP) Martínez Pulido, Manuel (BLOC-EV) 25/11/04 BLOC-EV + PSOE
Gavarda Muñoz Femenia, Pere Lluís (BLOC) Martínez Corbi, Adela (IXG) 18/08/10 IXG + PSOE + PP
San Fulgencio Mora Menchón, Josefa (PP) Martínez Andrés, Trinidad (PSOE) 27/10/07 PSOE + PARADISO-AIM + 1 APSFU
San Fulgencio Mora Menchón, Josefa (PP) Martí Sánchez, Mariano (APSFU) 16/02/04 PSOE + APSFU + 1 PP
Puçol Sanchís Ribera, Mariano (PP) Martí Alpera, José Vicente (PSOE) 03/08/09 PSOE + EUPV-VERDS-IR: ACORD + PAVALUR
Coves de Vinromà, les Zaragoza Muñoz, Miguel (PP) Marín Agustina, Leoncio (GM) 24/12/06 PSOE + 1 GM
Meliana Devis Roig, Blas Lorenzo (PP) Marí Gómez, Antonio (PSOE) 27/02/04 PSOE+BLOC-EV+ENTESA
Simat de la Valldigna Mahiques Morant, Sebastián (PP) Mainar Cabanes, Eladi (PSOE) 04/08/08 PSOE+ BLOC + ESQUERRA-AM
Vila Joiosa, la Lloret Valenzuela, Gaspar (PSOE) Lloret Lloret, Jaime (PP) 19/11/08 PP + 1 NO ADS
Benilloba Mira Sousa, María Elena (PSOE) Llorens Baena, Rosalía Rosario (GM) 24/05/05 PP + BLOC - EV + 1 GM
Benicàssim Colomer Sánchez, Francesc (PSOE) Llorca Sellés, Manuel (A.R.B.) 28/07/04 PP + A.R.B.
Dénia Viciano Guillem, Francisca Rosa (PSOE) Kringe Sánchez, Ana María (PP) 07/07/08 I-GD+PP+CU+PSD+1PSOE
Cortes de Pallás Navarro Pardo, Fernando (PSOE) Herrera Lambiez, David (NO ADS) 06/10/20 NO ADS + PP
Barx Sabater Vidal, Antonio (UV) Hernandis Bohigues, María (GM) 19/07/01 PP + 1 GM
Dolores Gascón Abadía, Gabriel (PP) Hernández Sáez, José Joaquin (PSOE) 29/04/14 4 PSOE + 2 RE
Romana, la Rizo Pérez, Enrique (PSOE) Hernández Riquelme, Manuel (PP) 15/04/05 PP + I.I.
Salem Espí Boscá, Teresa (PSOE) Hernández Orts, Fernando (PP) 04/02/09 PP + BLOC-VERDS
Càrcer Juanes Escrivá, José Antonio (PSOE) Hernández Monar, Aurelio (PP) 20/02/97 PP+GM
Torrevieja García Sánchez, Joaquín (PSOE) Hernández Mateo, Pedro Ángel (AP) 19/05/88 PP+CUT
Chiva Yebra Alarcón, José Luis (PSOE) Haro Gil, José Manuel (PP) 22/03/05 PP + PCU
Massamagrell Boria Bolinches, Edmundo (PSOE) Gude Corbi, María Monserrat (IEM) 17/11/01 2 IEM + PP + UV
Dos Aguas Grau Lorente, Manuel (PP) Grau Grau, José Ramón (GM) 11/11/00 3 GM + 1 PSOE
Cullera Sanjuan Martínez, Ernesto (PP) Grau Grau, Joan (PSOE) 25/06/01 PSOE + 1 GM + APC
Oliva Escrivá Herraiz, María Consuelo (PP) González Martínez, David (C.M. COMPROMÍS) 13/07/12 6 PSOE + 5 C.M. COMPROMÍS + 1 PGD'O + 2 P.OLIVA
Ayora Moreno Mut, Jesús (PSOE) Gómez Pardo, Francisco (PP) 03/03/01 PP+EUPV
Almoradí Pérez Pacheco, Jaime (PSOE) Gómez García, María (PP) 16/01/17 PP + C's
Vall de Laguar, la Puchol Riera, Juan José (PSOE) Gilabert Mengual, Francisco Luis (PP) 15/06/09 PP + ESQUERRA-AM
Dénia Pastor Roselló, Pedro Ramón (PP) García Mut, Sebastián (UPV-BN) 01/03/97 UPV-BN+PSOE
Pobla de Farnals, la Peralta González, José Manuel (PP) García Castellar, Natividad (PP) 18/10/08 6 PSOE + 2 PP
Albatera García Carbonell, Juan Pedro (PSOE) García Carbonell, Juan Pedro (PSOE) 17/06/95
Poble Nou de Benitatxell, el Femenia Mas, Josep Antoni (MOVIMIENTO RED) García Buigues, Miguel Ángel (COMPROMÍS GM) 11/10/18 COMPROMÍS GM + I-MA + NO ADS
Pobla de Vallbona, la Alba Puertes, Vicente (PP) García Báguena, Guillermo (PSOE) 16/12/04 PSOE + O.I.V. + UV + 1 NO ADS
Ondara Grimalt i Mestre, Josep (BNV-EVB-V) Ferrando Soler, José Joaquín (PP) 26/02/01 PP + 2 GM
Senyera Tomás Pascual, Miguel Ángel (GIS) Ferrandis Climent, Juan Mario (PSOE) 03/04/98 PSOE+GM
Gata de Gorgos Font Leyda, Vicente (PSOE) Feliu Pedro, Gabriel (PP) 13/10/97 PP+UPV-BN
Novelda Martínez Alted, Francisco José (PSOE) Esteve López, Armando José (UPyD) 29/08/16 UPyD + PP
Benicarló Mundo Alberto, Jaime (PP) Escuder Arín, José Enrique (PSOE) 06/04/05 PSOE + BLOC
Benidoleig Pons Peris, José Vicente (C.M. COMPROMÍS) Ern Agud, María Dolores (NO ADS) 02/01/13 3 PSOE + 2 PP
Olleria, l' Llop Moliner, Vicente Bernardo (PP) Engo Fresneda, Julià (BLOC) 12/04/08 BLOC+ PSOE + GdO
Andilla Enguídanos Palomar, Ernesto (PSOE) Domingo Muñoz, Daniel (AIA) 29/05/97 PP+AIA
Andilla Vicente Galuca, Basilio (PP) Domingo Muñoz, Daniel (UV) 27/11/01 UV+PSOE
Aspe Martínez Berenguer, María Nieves (PP) Díez Díez, Manuel (PSOE) 22/11/11 8 PSOE + 5 EUPV
Alfàs del Pi, l' Fuster García, Antonio (AIDDA) Davó Soler, Juan (PP) 22/05/02 PP+PSOE
Llaurí González Herdaro, Ana María (PSOE) Cucarella Huguet, Juan José (NO ADS) 18/10/05 PSICV + GM + NO ADS + PP
Mislata Morales Gracia, José (PSOE) Corredera Sanchís, Manuel (PP) 13/03/01 PP + UV + 2 GM
Montaverner Roses Catala, Elisa Amparo (PP) Chornet Soler, Joan Josep (PSOE) 17/09/16 PSOE + COMPROMÍS
Barx Olmos García, Francisco (AIPCB) Chaveli Palomares, Miquel (PP) 16/02/97 PP+PSOE
Almussafes Escrivá Ribes, Vicente (PSOE) Chaques i Pérez, Josep (UPV-BN) 04/03/97 UPV-BN+UV-CCV+PP
Loriguilla Moratín Boronat, Francisco (ACV) Cervera Soria, José Javier (PP) 27/03/02 PP+UV
Pinós, el Navarro Martínez, Francisco (PP) Cerdá Juárez, Ramón (GM) 16/06/00 PSOE + 3 GM
Marines Sánchez Sánchez, Manuel Vicente (PP) Celda Lluesma, María Dolores (PSOE) 14/01/98 PSOE+EU-EV
Benigembla Mengual Taverner, Fernando (PP) Caselles Mengual, Juan (BLOC) 23/08/08 PSOE + G.D.B. + BLOC
Alberic Sala Carceller, Faustino (NO ADS) Carratalá Minguez, Toño (PP) 20/01/12 6 PP + 4 CVa
Montroi Baixauli Fores, María Vanessa (PP) Carrascosa Rubio, Antonio A. (PSOE) 13/08/20 PSOE + GDM + TSM
Benirredrà Gutiérrez Camarena, Cristina (PP) Cardona Llopis, María Dolores (PSOE) 27/02/10 PSOE + EVPV
Castalla Gimeno Piña, María Teresa (PSOE) Candela Rico, Juan Antonio (PP) 22/05/13 8 PP + 2 U.Ci.D.
Almiserà Mascarell Camarena, José Juan (PP) Camarena Climent, Fernando (PSOE) 15/12/95 PSOE+GM
Agres Navarro Pascual, Arcadio (PP) Calatayud Martí, Alberto (IPA) 25/11/03 IPA+JPA
Puçol Iborra i Carol, Josep Maria (PSOE) Busto Díaz, Juan Manuel (ENTESA) 18/07/04 PP+ENTESA+UV+BLOC-EV
Monòver Poveda Bernabé, Salvador (PP) Buendicho Romero, Juan Antonio (PSOE) 18/08/03 PSOE + G.I.M.V.
Cortes de Arenoso Mata Sánchez, José (PSOE) Bravo García, Trinidad (GM) 29/03/05 PP + 1 GM
Sagunt Girona Rubio, Manuel (PSOE) Borrás Azcona, Silvestre (PP) 08/04/97 PP+UPV-BN+CDS+CIPS
Altea Ortiz Zaragoza, Miguel (PP) Borja Zaragozí, Bautista (CDS) 15/05/92 PSOE+CDS+PVN
Alginet Girona Climent, Enrique (PP) Boluda Villaseñor, Jesús (BLOC) 26/11/11 4 PSOE + 1 BLOC + 1 IdEAlginet + 3 Sd'Alginet
Torres Torres Mateu Ocón, Victor (PP) Bolós Andreu, María Amparo (TPTT) 21/02/20 PSOE + TPTT
Vinaròs Moliner Meseguer, Jacinto (PP) Bofill Salomó, Ramón (PSOE) 07/05/98 PSOE+EU-EV
Elda Valor Gómez, Camilo (PP) Azorín Soriano, Juan Pascual (PSOE) 05/06/96 PSOE+EU-EV
Nàquera Arnal Arnal, Francisco (PSOE) Arnal Pavia, Ricardo (PP) 10/09/03 PP+UV
Benifaió Tortosa Llopis, Jesús (PSOE) Arcís Martínez, María Desamparados (PP) 13/03/05 PP + BLOC-EV
Moncada Medina Esteban, Juan José (PP) Andrés Sanchis, Concepción (PSOE) 09/07/02 PSOE+UV+BLOC-VERDS
Bonrepòs i Mirambell Bosch Palanca, Vicenta (PSOE) Amigó Laguarda, María José (BLOC-EV) 30/10/04 PP + BLOC-EV
Bétera Baudés Llistó, Juan José (BLOC-EV) Aloy Martínez, José Manuel (PP) 11/07/03 PP + UPIB
Andilla Moreno Alsina, Paulino (PP) Alfonso Pérez, Consuelo (AUNA) 11/04/16 2PSOE+ 2AUNA