banc de dades municipal

Mocions de censura de la legislatura actual

Municipi Acs Alcalde ixent Acs Alcalde entrant Acs Data moció Acs Partits moció Acs
Agres Francés i Reig, Josep Manel (AGRES COMPROMÍS MUNICIPAL) Sanjuán Fernández, Rafael (NO ADS) 12/01/21 PP + NO ADS
Cortes de Pallás Navarro Pardo, Fernando (PSOE) Herrera Lambiez, David (NO ADS) 06/10/20 NO ADS + PP
Montroi Baixauli Fores, María Vanessa (PP) Carrascosa Rubio, Antonio A. (PSOE) 13/08/20 PSOE + GDM + TSM
Torre de les Maçanes, la Espi Llinares, David (PSOE) Sala Menarques, Cristóbal (PP) 10/08/20 PP + NO ADS
Massalfassar Morant Mayor, Vicent Joan (COMPROMÍS MUNICIPAL) Montañes Fontestad, Álvaro (PP) 13/07/20 PP + CS + DV
Torres Torres Mateu Ocón, Victor (PP) Bolós Andreu, María Amparo (TPTT) 21/02/20 PSOE + TPTT
Guadassuar Estruch Bellver, Vicente José (PP) Montañana Sanz, Salvador (COMPROMÍS MUNICIPAL) 23/07/19 PSOE + COMPROMÍS MUNICIPAL
Poble Nou de Benitatxell, el Femenia Mas, Josep Antoni (MOVIMIENTO RED) García Buigues, Miguel Ángel (COMPROMÍS GM) 11/10/18 COMPROMÍS GM + I-MA + NO ADS
Almoradí Pérez Pacheco, Jaime (PSOE) Gómez García, María (PP) 16/01/17 PP + C's
Montaverner Roses Catala, Elisa Amparo (PP) Chornet Soler, Joan Josep (PSOE) 17/09/16 PSOE + COMPROMÍS
Novelda Martínez Alted, Francisco José (PSOE) Esteve López, Armando José (UPyD) 29/08/16 UPyD + PP
Andilla Moreno Alsina, Paulino (PP) Alfonso Pérez, Consuelo (AUNA) 11/04/16 2PSOE+ 2AUNA
Dolores Gascón Abadía, Gabriel (PP) Hernández Sáez, José Joaquin (PSOE) 29/04/14 4 PSOE + 2 RE
Xeraco Mascarell Peiró, Avelino (PP) Serralta Zaragozá, Francisco Ángel (C.M. COMPROMÍS) 20/09/13 5 PSOE + 2 C.M. COMPROMÍS
Castalla Gimeno Piña, María Teresa (PSOE) Candela Rico, Juan Antonio (PP) 22/05/13 8 PP + 2 U.Ci.D.
Catral Albero García, Aurelio David (PP) Zaplana García, Pedro (APC) 06/03/13 3 SC + 3 APC +1 PSOE
Benidoleig Pons Peris, José Vicente (C.M. COMPROMÍS) Ern Agud, María Dolores (NO ADS) 02/01/13 3 PSOE + 2 PP
Cotes Lorente Soriano, Rosa Emilia (PIC-COTES) Sucias Moscardo, Juan Eduardo (PP) 27/10/12 3 PP +1 PSOE
Oliva Escrivá Herraiz, María Consuelo (PP) González Martínez, David (C.M. COMPROMÍS) 13/07/12 6 PSOE + 5 C.M. COMPROMÍS + 1 PGD'O + 2 P.OLIVA
Alberic Sala Carceller, Faustino (NO ADS) Carratalá Minguez, Toño (PP) 20/01/12 6 PP + 4 CVa
Alginet Girona Climent, Enrique (PP) Boluda Villaseñor, Jesús (BLOC) 26/11/11 4 PSOE + 1 BLOC + 1 IdEAlginet + 3 Sd'Alginet
Aspe Martínez Berenguer, María Nieves (PP) Díez Díez, Manuel (PSOE) 22/11/11 8 PSOE + 5 EUPV
Gavarda Muñoz Femenia, Pere Lluís (BLOC) Martínez Corbi, Adela (IXG) 18/08/10 IXG + PSOE + PP
Llocnou de la Corona Gimeno Ruiz, Manuel (PP) Soriano Orozco, José (PSOE) 14/07/10 PSOE + NO ADS
Benirredrà Gutiérrez Camarena, Cristina (PP) Cardona Llopis, María Dolores (PSOE) 27/02/10 PSOE + EVPV
Beniflá Artes Serrano, Germán (PP) Ribas Gasent, David Isidro (PSOE) 10/11/09 CVa + PSOE
Benidorm Pérez Fenoll, Manuel (PP) Navarro Alvado, Agustín (NO ADS) 22/09/09 1 PP+ 12 PSOE
Puçol Sanchís Ribera, Mariano (PP) Martí Alpera, José Vicente (PSOE) 03/08/09 PSOE + EUPV-VERDS-IR: ACORD + PAVALUR
Vall de Laguar, la Puchol Riera, Juan José (PSOE) Gilabert Mengual, Francisco Luis (PP) 15/06/09 PP + ESQUERRA-AM
Salem Espí Boscá, Teresa (PSOE) Hernández Orts, Fernando (PP) 04/02/09 PP + BLOC-VERDS
Vila Joiosa, la Lloret Valenzuela, Gaspar (PSOE) Lloret Lloret, Jaime (PP) 19/11/08 PP + 1 NO ADS
Pobla de Farnals, la Peralta González, José Manuel (PP) García Castellar, Natividad (PP) 18/10/08 6 PSOE + 2 PP
Calp Serna García, Luis Guillermo (PSOE) Tur Ciscar, Josep Joaquim (BVC) 06/10/08 PSD + PP + 1 BVC
Benigembla Mengual Taverner, Fernando (PP) Caselles Mengual, Juan (BLOC) 23/08/08 PSOE + G.D.B. + BLOC
Simat de la Valldigna Mahiques Morant, Sebastián (PP) Mainar Cabanes, Eladi (PSOE) 04/08/08 PSOE+ BLOC + ESQUERRA-AM
Dénia Viciano Guillem, Francisca Rosa (PSOE) Kringe Sánchez, Ana María (PP) 07/07/08 I-GD+PP+CU+PSD+1PSOE
Olleria, l' Llop Moliner, Vicente Bernardo (PP) Engo Fresneda, Julià (BLOC) 12/04/08 BLOC+ PSOE + GdO
Albalat dels Sorells Almenar Climent, Vicente Jesús (PP) Tamarit Sotomayor, José Rafael (PP) 08/04/08 PP
Puig de Santa Maria, el Ruiz Angresola, Eugenio (PSOE) Tolosa Peiró, José Miguel (PP) 18/01/08 2 GM + PP + PidP
San Fulgencio Mora Menchón, Josefa (PP) Martínez Andrés, Trinidad (PSOE) 27/10/07 PSOE + PARADISO-AIM + 1 APSFU
Coves de Vinromà, les Zaragoza Muñoz, Miguel (PP) Marín Agustina, Leoncio (GM) 24/12/06 PSOE + 1 GM
Pilar de la Horadada Ramos García, Ignacio (PSOE) Ros Samper, José Fidel (PP) 11/12/06 PP + 3 GM
Xàbia Moragues Pons, Juan Bautista (PP) Monfort Bolufer, Eduardo Julián (BLOC-CX) 22/11/05 BLOC - CX + PSOE + PUGIJ
Llaurí González Herdaro, Ana María (PSOE) Cucarella Huguet, Juan José (NO ADS) 18/10/05 PSICV + GM + NO ADS + PP
Benilloba Mira Sousa, María Elena (PSOE) Llorens Baena, Rosalía Rosario (GM) 24/05/05 PP + BLOC - EV + 1 GM
Romana, la Rizo Pérez, Enrique (PSOE) Hernández Riquelme, Manuel (PP) 15/04/05 PP + I.I.
Benicarló Mundo Alberto, Jaime (PP) Escuder Arín, José Enrique (PSOE) 06/04/05 PSOE + BLOC
Cortes de Arenoso Mata Sánchez, José (PSOE) Bravo García, Trinidad (GM) 29/03/05 PP + 1 GM
Chiva Yebra Alarcón, José Luis (PSOE) Haro Gil, José Manuel (PP) 22/03/05 PP + PCU
Benifaió Tortosa Llopis, Jesús (PSOE) Arcís Martínez, María Desamparados (PP) 13/03/05 PP + BLOC-EV
Pobla de Vallbona, la Alba Puertes, Vicente (PP) García Báguena, Guillermo (PSOE) 16/12/04 PSOE + O.I.V. + UV + 1 NO ADS
Monòver Buendicho Romero, Juan Antonio (PSOE) Poveda Bernabé, Salvador (PP) 09/12/04 PP + G.I.M.V.
Verger, el González Bañó, Miguel (PP) Martínez Pulido, Manuel (BLOC-EV) 25/11/04 BLOC-EV + PSOE
Bonrepòs i Mirambell Bosch Palanca, Vicenta (PSOE) Amigó Laguarda, María José (BLOC-EV) 30/10/04 PP + BLOC-EV
Campello, el Carratalá Aracil, María Antonia (PSOE) Varó Devesa, Juan Ramón (PP) 29/10/04 PP + 1 GM
Benicàssim Colomer Sánchez, Francesc (PSOE) Llorca Sellés, Manuel (A.R.B.) 28/07/04 PP + A.R.B.
Puçol Iborra i Carol, Josep Maria (PSOE) Busto Díaz, Juan Manuel (ENTESA) 18/07/04 PP+ENTESA+UV+BLOC-EV
Vallanca Morales Arnalte, José Antonio (PP) Millán Eslava, Núria (PP) 02/05/04 2 PP + PSOE
Alcúdia de Crespins, l' Dauder Llácer, Raúl (PP) Simón Alventosa, Vicent Xavier (PSOE) 06/04/04 PSOE + BLOC-EV
Meliana Devis Roig, Blas Lorenzo (PP) Marí Gómez, Antonio (PSOE) 27/02/04 PSOE+BLOC-EV+ENTESA
Beniarrés Sanjuan Camps, José Vicente (PSOE) Tomás López, Luis Miguel (PP) 18/02/04 3 PP + 1 APB + 1 LP
San Fulgencio Mora Menchón, Josefa (PP) Martí Sánchez, Mariano (APSFU) 16/02/04 PSOE + APSFU + 1 PP
Torreblanca Peraire Persiva, Juan Manuel (PP) Rubert Ferrer, Josep Vicent (BLOC) 30/01/04 BLOC + PSOE
Favara Cuñat Pastor, Antoni (ENTESA) Victoria Miñana, Pedro Juan (PP) 28/12/03 PP + PSOE + BLOC
San Fulgencio Martí Sánchez, Mariano (APSFU) Mora Menchón, Josefa (PP) 28/11/03 PP+PO+1PSOE+1APSFU
Agres Navarro Pascual, Arcadio (PP) Calatayud Martí, Alberto (IPA) 25/11/03 IPA+JPA
Font de la Figuera, la Beneyto Olmos, Alicia (PSOE) Micó Ribera, Santiago (PP) 23/10/03 PP+ALIFONT
Nàquera Arnal Arnal, Francisco (PSOE) Arnal Pavia, Ricardo (PP) 10/09/03 PP+UV
Monòver Poveda Bernabé, Salvador (PP) Buendicho Romero, Juan Antonio (PSOE) 18/08/03 PSOE + G.I.M.V.
Bétera Baudés Llistó, Juan José (BLOC-EV) Aloy Martínez, José Manuel (PP) 11/07/03 PP + UPIB
Ontinyent Insa Rico, María Lina (PP) Portero Tortosa, Rafael (BNV-EV) 10/08/02 PSOE+EUPV+BNV-EV
Moncada Medina Esteban, Juan José (PP) Andrés Sanchis, Concepción (PSOE) 09/07/02 PSOE+UV+BLOC-VERDS
Alfàs del Pi, l' Fuster García, Antonio (AIDDA) Davó Soler, Juan (PP) 22/05/02 PP+PSOE
Loriguilla Moratín Boronat, Francisco (ACV) Cervera Soria, José Javier (PP) 27/03/02 PP+UV
Planes Umbert Blanes, Mónica Ana (PSOE) Vilaplana Vilaplana, Juan (PP) 15/02/02 PP+UC-CDS
Macastre Malea Martínez, Josefa (PP) Sáez Miralles, José Vicente (EUPV) 15/02/02 EUPV+PSOE
Andilla Vicente Galuca, Basilio (PP) Domingo Muñoz, Daniel (UV) 27/11/01 UV+PSOE
Massamagrell Boria Bolinches, Edmundo (PSOE) Gude Corbi, María Monserrat (IEM) 17/11/01 2 IEM + PP + UV
Ontinyent Insa Rico, María Lina (PP) Portero Tortosa, Rafael (BNV-EV) 18/10/01 PSOE+EUPV+BNV-EV
Sant Vicent del Raspeig Canals Beviá, Francisco (PSOE) Pastor Lillo, Luisa (PP) 10/10/01 PP + 4 GM + 1 PSVI
Puig de Santa Maria, el Vidal Peris, José María (PSOE) Vázquez Sosa, María Alfonsa (PP) 06/09/01 PP + 1 GM
Barx Sabater Vidal, Antonio (UV) Hernandis Bohigues, María (GM) 19/07/01 PP + 1 GM
Cullera Sanjuan Martínez, Ernesto (PP) Grau Grau, Joan (PSOE) 25/06/01 PSOE + 1 GM + APC
Mislata Morales Gracia, José (PSOE) Corredera Sanchís, Manuel (PP) 13/03/01 PP + UV + 2 GM
Ayora Moreno Mut, Jesús (PSOE) Gómez Pardo, Francisco (PP) 03/03/01 PP+EUPV
Ondara Grimalt i Mestre, Josep (BNV-EVB-V) Ferrando Soler, José Joaquín (PP) 26/02/01 PP + 2 GM
Dos Aguas Grau Lorente, Manuel (PP) Grau Grau, José Ramón (GM) 11/11/00 3 GM + 1 PSOE
Xàbia Monfort Bolufer, Eduardo Julián (UC-CDS) Sapena Gual, Jaime (PP) 21/10/00 PP+GIJ+UV
Chiva Salvo Burriel, Joaquín (PP) Yebra Alarcón, José Luis (PSOE) 24/08/00 1GM (antes PP) + EUPV + PSOE
Orba Aranda Llorca, Manuel Jesús (BNV-EVB-V) Mut Caravaca, Melchor (PP) 23/08/00 PP + 2 PSOE
Biar Belda Diez, Ramón (PP) Román Almiñana, Cristóbal (PSOE) 22/07/00 PSOE+BNV-EV
Pinós, el Navarro Martínez, Francisco (PP) Cerdá Juárez, Ramón (GM) 16/06/00 PSOE + 3 GM
Xaló Sivera Ripoll, Miguel César (BNV-EVB-V) Más Garcés, Martín (PP) 23/05/00 PP+PSOE
Vilallonga Sánchez Pérez, María Josefa (PSOE) Sendra Miñana, Fernando (GM) 04/11/99 AI + 4 GM
Poblets, els Sendra Gasquet, Salvador (UPV-BN) Sendra Gasquet, Salvador (BNV-EVB-V) 03/07/99 PP+PVN
Vinaròs Moliner Meseguer, Jacinto (PP) Bofill Salomó, Ramón (PSOE) 07/05/98 PSOE+EU-EV
Senyera Tomás Pascual, Miguel Ángel (GIS) Ferrandis Climent, Juan Mario (PSOE) 03/04/98 PSOE+GM
Font de la Figuera, la Penades Ballester, María José (PP) Micó Ribera, Santiago (GM) 07/02/98 PSOE + 1 EU-EV + UPV-BN + GM
Serra Ros Cabo, Vicente José (PP) Ros Cabo, Francisco (PSOE) 31/01/98 PSOE+UV-CCV
Marines Sánchez Sánchez, Manuel Vicente (PP) Celda Lluesma, María Dolores (PSOE) 14/01/98 PSOE+EU-EV
Sollana Benito Esteve, Juan Francisco (AIS) Vila Llinares, Francisco (PSOE) 11/12/97 PSOE+UV-CCV
Gata de Gorgos Font Leyda, Vicente (PSOE) Feliu Pedro, Gabriel (PP) 13/10/97 PP+UPV-BN
Andilla Enguídanos Palomar, Ernesto (PSOE) Domingo Muñoz, Daniel (AIA) 29/05/97 PP+AIA
Sagunt Girona Rubio, Manuel (PSOE) Borrás Azcona, Silvestre (PP) 08/04/97 PP+UPV-BN+CDS+CIPS
Sant Joan d'Alacant Burillo Reyes, Francisco (PP) Seva i Sala, Francesc de Paula (PSOE) 06/03/97 PSOE
Almussafes Escrivá Ribes, Vicente (PSOE) Chaques i Pérez, Josep (UPV-BN) 04/03/97 UPV-BN+UV-CCV+PP
Dénia Pastor Roselló, Pedro Ramón (PP) García Mut, Sebastián (UPV-BN) 01/03/97 UPV-BN+PSOE
Càrcer Juanes Escrivá, José Antonio (PSOE) Hernández Monar, Aurelio (PP) 20/02/97 PP+GM
Callosa d'en Sarrià Berenguer Solbes, Vicente (PSOE) Seguí Soler, Juan Bautista (PP) 18/02/97 PP+UPV-BN
Barx Olmos García, Francisco (AIPCB) Chaveli Palomares, Miquel (PP) 16/02/97 PP+PSOE
Real López López, Francisco (PSOE) Ocaña Hernandiz, Carmen (GM) 16/12/96 PP+UV-CCV+2GM
Casinos Murgui Marz, José (PSOE) Murgui Soriano, José Salvador (PP) 23/10/96 PP+2 PSOE (Tránsfugas)
Elda Valor Gómez, Camilo (PP) Azorín Soriano, Juan Pascual (PSOE) 05/06/96 PSOE+EU-EV
Vilafamés Esteller Mallasén, Vicente (PSOE) Oliver Mallasen, Luisa (PP) 24/04/96 PP+EU-EV
Almiserà Mascarell Camarena, José Juan (PP) Camarena Climent, Fernando (PSOE) 15/12/95 PSOE+GM
Albatera García Carbonell, Juan Pedro (PSOE) García Carbonell, Juan Pedro (PSOE) 17/06/95
Borriol Castelló Pallarés, Joaquín (PP) Pallares Castellet, Matilde (PP) 25/11/92 4 PP + 2 PSOE
Altea Ortiz Zaragoza, Miguel (PP) Borja Zaragozí, Bautista (CDS) 15/05/92 PSOE+CDS+PVN
Torrevieja García Sánchez, Joaquín (PSOE) Hernández Mateo, Pedro Ángel (AP) 19/05/88 PP+CUT