banc de dades municipal

Mocions de censura de la legislatura actual

Municipi Acs Alcalde ixent Acs Alcalde entrant Acs Data moció Acs Partits moció Acs
Xeraco Mascarell Peiró, Avelino (PP) Serralta Zaragozá, Francisco Ángel (C.M. COMPROMÍS) 20/09/13 5 PSOE + 2 C.M. COMPROMÍS
Xaló Sivera Ripoll, Miguel César (BNV-EVB-V) Más Garcés, Martín (PP) 23/05/00 PP+PSOE
Xàbia Moragues Pons, Juan Bautista (PP) Monfort Bolufer, Eduardo Julián (BLOC-CX) 22/11/05 BLOC - CX + PSOE + PUGIJ
Xàbia Monfort Bolufer, Eduardo Julián (UC-CDS) Sapena Gual, Jaime (PP) 21/10/00 PP+GIJ+UV
Vinaròs Moliner Meseguer, Jacinto (PP) Bofill Salomó, Ramón (PSOE) 07/05/98 PSOE+EU-EV
Vilallonga Sánchez Pérez, María Josefa (PSOE) Sendra Miñana, Fernando (GM) 04/11/99 AI + 4 GM
Vilafamés Esteller Mallasén, Vicente (PSOE) Oliver Mallasen, Luisa (PP) 24/04/96 PP+EU-EV
Vila Joiosa, la Lloret Valenzuela, Gaspar (PSOE) Lloret Lloret, Jaime (PP) 19/11/08 PP + 1 NO ADS
Verger, el González Bañó, Miguel (PP) Martínez Pulido, Manuel (BLOC-EV) 25/11/04 BLOC-EV + PSOE
Vallanca Morales Arnalte, José Antonio (PP) Millán Eslava, Núria (PP) 02/05/04 2 PP + PSOE
Vall de Laguar, la Puchol Riera, Juan José (PSOE) Gilabert Mengual, Francisco Luis (PP) 15/06/09 PP + ESQUERRA-AM
Torrevieja García Sánchez, Joaquín (PSOE) Hernández Mateo, Pedro Ángel (AP) 19/05/88 PP+CUT
Torres Torres Mateu Ocón, Victor (PP) Bolós Andreu, María Amparo (TPTT) 21/02/20 PSOE + TPTT
Torreblanca Peraire Persiva, Juan Manuel (PP) Rubert Ferrer, Josep Vicent (BLOC) 30/01/04 BLOC + PSOE
Torre de les Maçanes, la Espi Llinares, David (PSOE) Sala Menarques, Cristóbal (PP) 10/08/20 PP + NO ADS
Sollana Benito Esteve, Juan Francisco (AIS) Vila Llinares, Francisco (PSOE) 11/12/97 PSOE+UV-CCV
Simat de la Valldigna Mahiques Morant, Sebastián (PP) Mainar Cabanes, Eladi (PSOE) 04/08/08 PSOE+ BLOC + ESQUERRA-AM
Serra Ros Cabo, Vicente José (PP) Ros Cabo, Francisco (PSOE) 31/01/98 PSOE+UV-CCV
Senyera Tomás Pascual, Miguel Ángel (GIS) Ferrandis Climent, Juan Mario (PSOE) 03/04/98 PSOE+GM
Sant Vicent del Raspeig Canals Beviá, Francisco (PSOE) Pastor Lillo, Luisa (PP) 10/10/01 PP + 4 GM + 1 PSVI
Sant Joan d'Alacant Burillo Reyes, Francisco (PP) Seva i Sala, Francesc de Paula (PSOE) 06/03/97 PSOE
San Fulgencio Mora Menchón, Josefa (PP) Martínez Andrés, Trinidad (PSOE) 27/10/07 PSOE + PARADISO-AIM + 1 APSFU
San Fulgencio Martí Sánchez, Mariano (APSFU) Mora Menchón, Josefa (PP) 28/11/03 PP+PO+1PSOE+1APSFU
San Fulgencio Mora Menchón, Josefa (PP) Martí Sánchez, Mariano (APSFU) 16/02/04 PSOE + APSFU + 1 PP
Salem Espí Boscá, Teresa (PSOE) Hernández Orts, Fernando (PP) 04/02/09 PP + BLOC-VERDS
Sagunt Girona Rubio, Manuel (PSOE) Borrás Azcona, Silvestre (PP) 08/04/97 PP+UPV-BN+CDS+CIPS
Romana, la Rizo Pérez, Enrique (PSOE) Hernández Riquelme, Manuel (PP) 15/04/05 PP + I.I.
Real López López, Francisco (PSOE) Ocaña Hernandiz, Carmen (GM) 16/12/96 PP+UV-CCV+2GM
Puig de Santa Maria, el Vidal Peris, José María (PSOE) Vázquez Sosa, María Alfonsa (PP) 06/09/01 PP + 1 GM
Puig de Santa Maria, el Ruiz Angresola, Eugenio (PSOE) Tolosa Peiró, José Miguel (PP) 18/01/08 2 GM + PP + PidP
Puçol Iborra i Carol, Josep Maria (PSOE) Busto Díaz, Juan Manuel (ENTESA) 18/07/04 PP+ENTESA+UV+BLOC-EV
Puçol Sanchís Ribera, Mariano (PP) Martí Alpera, José Vicente (PSOE) 03/08/09 PSOE + EUPV-VERDS-IR: ACORD + PAVALUR
Poblets, els Sendra Gasquet, Salvador (UPV-BN) Sendra Gasquet, Salvador (BNV-EVB-V) 03/07/99 PP+PVN
Poble Nou de Benitatxell, el Femenia Mas, Josep Antoni (MOVIMIENTO RED) García Buigues, Miguel Ángel (COMPROMÍS GM) 11/10/18 COMPROMÍS GM + I-MA + NO ADS
Pobla de Vallbona, la Alba Puertes, Vicente (PP) García Báguena, Guillermo (PSOE) 16/12/04 PSOE + O.I.V. + UV + 1 NO ADS
Pobla de Farnals, la Peralta González, José Manuel (PP) García Castellar, Natividad (PP) 18/10/08 6 PSOE + 2 PP
Planes Umbert Blanes, Mónica Ana (PSOE) Vilaplana Vilaplana, Juan (PP) 15/02/02 PP+UC-CDS
Pinós, el Navarro Martínez, Francisco (PP) Cerdá Juárez, Ramón (GM) 16/06/00 PSOE + 3 GM
Pilar de la Horadada Ramos García, Ignacio (PSOE) Ros Samper, José Fidel (PP) 11/12/06 PP + 3 GM
Orba Aranda Llorca, Manuel Jesús (BNV-EVB-V) Mut Caravaca, Melchor (PP) 23/08/00 PP + 2 PSOE
Ontinyent Insa Rico, María Lina (PP) Portero Tortosa, Rafael (BNV-EV) 18/10/01 PSOE+EUPV+BNV-EV
Ontinyent Insa Rico, María Lina (PP) Portero Tortosa, Rafael (BNV-EV) 10/08/02 PSOE+EUPV+BNV-EV
Ondara Grimalt i Mestre, Josep (BNV-EVB-V) Ferrando Soler, José Joaquín (PP) 26/02/01 PP + 2 GM
Olleria, l' Llop Moliner, Vicente Bernardo (PP) Engo Fresneda, Julià (BLOC) 12/04/08 BLOC+ PSOE + GdO
Oliva Escrivá Herraiz, María Consuelo (PP) González Martínez, David (C.M. COMPROMÍS) 13/07/12 6 PSOE + 5 C.M. COMPROMÍS + 1 PGD'O + 2 P.OLIVA
Novelda Martínez Alted, Francisco José (PSOE) Esteve López, Armando José (UPyD) 29/08/16 UPyD + PP
Nàquera Arnal Arnal, Francisco (PSOE) Arnal Pavia, Ricardo (PP) 10/09/03 PP+UV
Montroi Baixauli Fores, María Vanessa (PP) Carrascosa Rubio, Antonio A. (PSOE) 13/08/20 PSOE + GDM + TSM
Montaverner Roses Catala, Elisa Amparo (PP) Chornet Soler, Joan Josep (PSOE) 17/09/16 PSOE + COMPROMÍS
Monòver Buendicho Romero, Juan Antonio (PSOE) Poveda Bernabé, Salvador (PP) 09/12/04 PP + G.I.M.V.
Monòver Poveda Bernabé, Salvador (PP) Buendicho Romero, Juan Antonio (PSOE) 18/08/03 PSOE + G.I.M.V.
Moncada Medina Esteban, Juan José (PP) Andrés Sanchis, Concepción (PSOE) 09/07/02 PSOE+UV+BLOC-VERDS
Mislata Morales Gracia, José (PSOE) Corredera Sanchís, Manuel (PP) 13/03/01 PP + UV + 2 GM
Meliana Devis Roig, Blas Lorenzo (PP) Marí Gómez, Antonio (PSOE) 27/02/04 PSOE+BLOC-EV+ENTESA
Massamagrell Boria Bolinches, Edmundo (PSOE) Gude Corbi, María Monserrat (IEM) 17/11/01 2 IEM + PP + UV
Massalfassar Morant Mayor, Vicent Joan (COMPROMÍS MUNICIPAL) Montañes Fontestad, Álvaro (PP) 13/07/20 PP + CS + DV
Marines Sánchez Sánchez, Manuel Vicente (PP) Celda Lluesma, María Dolores (PSOE) 14/01/98 PSOE+EU-EV
Macastre Malea Martínez, Josefa (PP) Sáez Miralles, José Vicente (EUPV) 15/02/02 EUPV+PSOE
Loriguilla Moratín Boronat, Francisco (ACV) Cervera Soria, José Javier (PP) 27/03/02 PP+UV
Llocnou de la Corona Gimeno Ruiz, Manuel (PP) Soriano Orozco, José (PSOE) 14/07/10 PSOE + NO ADS
Llaurí González Herdaro, Ana María (PSOE) Cucarella Huguet, Juan José (NO ADS) 18/10/05 PSICV + GM + NO ADS + PP
Guadassuar Estruch Bellver, Vicente José (PP) Montañana Sanz, Salvador (COMPROMÍS MUNICIPAL) 23/07/19 PSOE + COMPROMÍS MUNICIPAL
Gavarda Muñoz Femenia, Pere Lluís (BLOC) Martínez Corbi, Adela (IXG) 18/08/10 IXG + PSOE + PP
Gata de Gorgos Font Leyda, Vicente (PSOE) Feliu Pedro, Gabriel (PP) 13/10/97 PP+UPV-BN
Font de la Figuera, la Beneyto Olmos, Alicia (PSOE) Micó Ribera, Santiago (PP) 23/10/03 PP+ALIFONT
Font de la Figuera, la Penades Ballester, María José (PP) Micó Ribera, Santiago (GM) 07/02/98 PSOE + 1 EU-EV + UPV-BN + GM
Favara Cuñat Pastor, Antoni (ENTESA) Victoria Miñana, Pedro Juan (PP) 28/12/03 PP + PSOE + BLOC
Elda Valor Gómez, Camilo (PP) Azorín Soriano, Juan Pascual (PSOE) 05/06/96 PSOE+EU-EV
Dos Aguas Grau Lorente, Manuel (PP) Grau Grau, José Ramón (GM) 11/11/00 3 GM + 1 PSOE
Dolores Gascón Abadía, Gabriel (PP) Hernández Sáez, José Joaquin (PSOE) 29/04/14 4 PSOE + 2 RE
Dénia Pastor Roselló, Pedro Ramón (PP) García Mut, Sebastián (UPV-BN) 01/03/97 UPV-BN+PSOE
Dénia Viciano Guillem, Francisca Rosa (PSOE) Kringe Sánchez, Ana María (PP) 07/07/08 I-GD+PP+CU+PSD+1PSOE
Cullera Sanjuan Martínez, Ernesto (PP) Grau Grau, Joan (PSOE) 25/06/01 PSOE + 1 GM + APC
Coves de Vinromà, les Zaragoza Muñoz, Miguel (PP) Marín Agustina, Leoncio (GM) 24/12/06 PSOE + 1 GM
Cotes Lorente Soriano, Rosa Emilia (PIC-COTES) Sucias Moscardo, Juan Eduardo (PP) 27/10/12 3 PP +1 PSOE
Cortes de Pallás Navarro Pardo, Fernando (PSOE) Herrera Lambiez, David (NO ADS) 06/10/20 NO ADS + PP
Cortes de Arenoso Mata Sánchez, José (PSOE) Bravo García, Trinidad (GM) 29/03/05 PP + 1 GM
Chiva Salvo Burriel, Joaquín (PP) Yebra Alarcón, José Luis (PSOE) 24/08/00 1GM (antes PP) + EUPV + PSOE
Chiva Yebra Alarcón, José Luis (PSOE) Haro Gil, José Manuel (PP) 22/03/05 PP + PCU
Catral Albero García, Aurelio David (PP) Zaplana García, Pedro (APC) 06/03/13 3 SC + 3 APC +1 PSOE
Castalla Gimeno Piña, María Teresa (PSOE) Candela Rico, Juan Antonio (PP) 22/05/13 8 PP + 2 U.Ci.D.
Casinos Murgui Marz, José (PSOE) Murgui Soriano, José Salvador (PP) 23/10/96 PP+2 PSOE (Tránsfugas)
Càrcer Juanes Escrivá, José Antonio (PSOE) Hernández Monar, Aurelio (PP) 20/02/97 PP+GM
Campello, el Carratalá Aracil, María Antonia (PSOE) Varó Devesa, Juan Ramón (PP) 29/10/04 PP + 1 GM
Calp Serna García, Luis Guillermo (PSOE) Tur Ciscar, Josep Joaquim (BVC) 06/10/08 PSD + PP + 1 BVC
Callosa d'en Sarrià Berenguer Solbes, Vicente (PSOE) Seguí Soler, Juan Bautista (PP) 18/02/97 PP+UPV-BN
Borriol Castelló Pallarés, Joaquín (PP) Pallares Castellet, Matilde (PP) 25/11/92 4 PP + 2 PSOE
Bonrepòs i Mirambell Bosch Palanca, Vicenta (PSOE) Amigó Laguarda, María José (BLOC-EV) 30/10/04 PP + BLOC-EV
Biar Belda Diez, Ramón (PP) Román Almiñana, Cristóbal (PSOE) 22/07/00 PSOE+BNV-EV
Bétera Baudés Llistó, Juan José (BLOC-EV) Aloy Martínez, José Manuel (PP) 11/07/03 PP + UPIB
Benirredrà Gutiérrez Camarena, Cristina (PP) Cardona Llopis, María Dolores (PSOE) 27/02/10 PSOE + EVPV
Benilloba Mira Sousa, María Elena (PSOE) Llorens Baena, Rosalía Rosario (GM) 24/05/05 PP + BLOC - EV + 1 GM
Benigembla Mengual Taverner, Fernando (PP) Caselles Mengual, Juan (BLOC) 23/08/08 PSOE + G.D.B. + BLOC
Beniflá Artes Serrano, Germán (PP) Ribas Gasent, David Isidro (PSOE) 10/11/09 CVa + PSOE
Benifaió Tortosa Llopis, Jesús (PSOE) Arcís Martínez, María Desamparados (PP) 13/03/05 PP + BLOC-EV
Benidorm Pérez Fenoll, Manuel (PP) Navarro Alvado, Agustín (NO ADS) 22/09/09 1 PP+ 12 PSOE
Benidoleig Pons Peris, José Vicente (C.M. COMPROMÍS) Ern Agud, María Dolores (NO ADS) 02/01/13 3 PSOE + 2 PP
Benicàssim Colomer Sánchez, Francesc (PSOE) Llorca Sellés, Manuel (A.R.B.) 28/07/04 PP + A.R.B.
Benicarló Mundo Alberto, Jaime (PP) Escuder Arín, José Enrique (PSOE) 06/04/05 PSOE + BLOC
Beniarrés Sanjuan Camps, José Vicente (PSOE) Tomás López, Luis Miguel (PP) 18/02/04 3 PP + 1 APB + 1 LP
Barx Olmos García, Francisco (AIPCB) Chaveli Palomares, Miquel (PP) 16/02/97 PP+PSOE
Barx Sabater Vidal, Antonio (UV) Hernandis Bohigues, María (GM) 19/07/01 PP + 1 GM
Ayora Moreno Mut, Jesús (PSOE) Gómez Pardo, Francisco (PP) 03/03/01 PP+EUPV
Aspe Martínez Berenguer, María Nieves (PP) Díez Díez, Manuel (PSOE) 22/11/11 8 PSOE + 5 EUPV
Andilla Moreno Alsina, Paulino (PP) Alfonso Pérez, Consuelo (AUNA) 11/04/16 2PSOE+ 2AUNA
Andilla Enguídanos Palomar, Ernesto (PSOE) Domingo Muñoz, Daniel (AIA) 29/05/97 PP+AIA
Andilla Vicente Galuca, Basilio (PP) Domingo Muñoz, Daniel (UV) 27/11/01 UV+PSOE
Altea Ortiz Zaragoza, Miguel (PP) Borja Zaragozí, Bautista (CDS) 15/05/92 PSOE+CDS+PVN
Almussafes Escrivá Ribes, Vicente (PSOE) Chaques i Pérez, Josep (UPV-BN) 04/03/97 UPV-BN+UV-CCV+PP
Almoradí Pérez Pacheco, Jaime (PSOE) Gómez García, María (PP) 16/01/17 PP + C's
Almiserà Mascarell Camarena, José Juan (PP) Camarena Climent, Fernando (PSOE) 15/12/95 PSOE+GM
Alginet Girona Climent, Enrique (PP) Boluda Villaseñor, Jesús (BLOC) 26/11/11 4 PSOE + 1 BLOC + 1 IdEAlginet + 3 Sd'Alginet
Alfàs del Pi, l' Fuster García, Antonio (AIDDA) Davó Soler, Juan (PP) 22/05/02 PP+PSOE
Alcúdia de Crespins, l' Dauder Llácer, Raúl (PP) Simón Alventosa, Vicent Xavier (PSOE) 06/04/04 PSOE + BLOC-EV
Alberic Sala Carceller, Faustino (NO ADS) Carratalá Minguez, Toño (PP) 20/01/12 6 PP + 4 CVa
Albatera García Carbonell, Juan Pedro (PSOE) García Carbonell, Juan Pedro (PSOE) 17/06/95
Albalat dels Sorells Almenar Climent, Vicente Jesús (PP) Tamarit Sotomayor, José Rafael (PP) 08/04/08 PP
Agres Navarro Pascual, Arcadio (PP) Calatayud Martí, Alberto (IPA) 25/11/03 IPA+JPA
Agres Francés i Reig, Josep Manel (AGRES COMPROMÍS MUNICIPAL) Sanjuán Fernández, Rafael (NO ADS) 12/01/21 PP + NO ADS