banc de dades municipal

Mocions de censura de la legislatura actual

Municipi Desc Alcalde ixent Desc Alcalde entrant Desc Data moció Desc Partits moció Desc
Agres Navarro Pascual, Arcadio (PP) Calatayud Martí, Alberto (IPA) 25/11/03 IPA+JPA
Albalat dels Sorells Almenar Climent, Vicente Jesús (PP) Tamarit Sotomayor, José Rafael (PP) 08/04/08 PP
Albatera García Carbonell, Juan Pedro (PSOE) García Carbonell, Juan Pedro (PSOE) 17/06/95
Alberic Sala Carceller, Faustino (NO ADS) Carratalá Minguez, Toño (PP) 20/01/12 6 PP + 4 CVa
Alcúdia de Crespins, l' Dauder Llácer, Raúl (PP) Simón Alventosa, Vicent Xavier (PSOE) 06/04/04 PSOE + BLOC-EV
Alfàs del Pi, l' Fuster García, Antonio (AIDDA) Davó Soler, Juan (PP) 22/05/02 PP+PSOE
Alginet Girona Climent, Enrique (PP) Boluda Villaseñor, Jesús (BLOC) 26/11/11 4 PSOE + 1 BLOC + 1 IdEAlginet + 3 Sd'Alginet
Almiserà Mascarell Camarena, José Juan (PP) Camarena Climent, Fernando (PSOE) 15/12/95 PSOE+GM
Almoradí Pérez Pacheco, Jaime (PSOE) Gómez García, María (PP) 16/01/17 PP + C's
Almussafes Escrivá Ribes, Vicente (PSOE) Chaques i Pérez, Josep (UPV-BN) 04/03/97 UPV-BN+UV-CCV+PP
Altea Ortiz Zaragoza, Miguel (PP) Borja Zaragozí, Bautista (CDS) 15/05/92 PSOE+CDS+PVN
Andilla Enguídanos Palomar, Ernesto (PSOE) Domingo Muñoz, Daniel (AIA) 29/05/97 PP+AIA
Andilla Vicente Galuca, Basilio (PP) Domingo Muñoz, Daniel (UV) 27/11/01 UV+PSOE
Andilla Moreno Alsina, Paulino (PP) Alfonso Pérez, Consuelo (AUNA) 11/04/16 2PSOE+ 2AUNA
Aspe Martínez Berenguer, María Nieves (PP) Díez Díez, Manuel (PSOE) 22/11/11 8 PSOE + 5 EUPV
Ayora Moreno Mut, Jesús (PSOE) Gómez Pardo, Francisco (PP) 03/03/01 PP+EUPV
Barx Olmos García, Francisco (AIPCB) Chaveli Palomares, Miquel (PP) 16/02/97 PP+PSOE
Barx Sabater Vidal, Antonio (UV) Hernandis Bohigues, María (GM) 19/07/01 PP + 1 GM
Beniarrés Sanjuan Camps, José Vicente (PSOE) Tomás López, Luis Miguel (PP) 18/02/04 3 PP + 1 APB + 1 LP
Benicarló Mundo Alberto, Jaime (PP) Escuder Arín, José Enrique (PSOE) 06/04/05 PSOE + BLOC
Benicàssim Colomer Sánchez, Francesc (PSOE) Llorca Sellés, Manuel (A.R.B.) 28/07/04 PP + A.R.B.
Benidoleig Pons Peris, José Vicente (C.M. COMPROMÍS) Ern Agud, María Dolores (NO ADS) 02/01/13 3 PSOE + 2 PP
Benidorm Pérez Fenoll, Manuel (PP) Navarro Alvado, Agustín (NO ADS) 22/09/09 1 PP+ 12 PSOE
Benifaió Tortosa Llopis, Jesús (PSOE) Arcís Martínez, María Desamparados (PP) 13/03/05 PP + BLOC-EV
Beniflá Artes Serrano, Germán (PP) Ribas Gasent, David Isidro (PSOE) 10/11/09 CVa + PSOE
Benigembla Mengual Taverner, Fernando (PP) Caselles Mengual, Juan (BLOC) 23/08/08 PSOE + G.D.B. + BLOC
Benilloba Mira Sousa, María Elena (PSOE) Llorens Baena, Rosalía Rosario (GM) 24/05/05 PP + BLOC - EV + 1 GM
Benirredrà Gutiérrez Camarena, Cristina (PP) Cardona Llopis, María Dolores (PSOE) 27/02/10 PSOE + EVPV
Bétera Baudés Llistó, Juan José (BLOC-EV) Aloy Martínez, José Manuel (PP) 11/07/03 PP + UPIB
Biar Belda Diez, Ramón (PP) Román Almiñana, Cristóbal (PSOE) 22/07/00 PSOE+BNV-EV
Bonrepòs i Mirambell Bosch Palanca, Vicenta (PSOE) Amigó Laguarda, María José (BLOC-EV) 30/10/04 PP + BLOC-EV
Borriol Castelló Pallarés, Joaquín (PP) Pallares Castellet, Matilde (PP) 25/11/92 4 PP + 2 PSOE
Callosa d'en Sarrià Berenguer Solbes, Vicente (PSOE) Seguí Soler, Juan Bautista (PP) 18/02/97 PP+UPV-BN
Calp Serna García, Luis Guillermo (PSOE) Tur Ciscar, Josep Joaquim (BVC) 06/10/08 PSD + PP + 1 BVC
Campello, el Carratalá Aracil, María Antonia (PSOE) Varó Devesa, Juan Ramón (PP) 29/10/04 PP + 1 GM
Càrcer Juanes Escrivá, José Antonio (PSOE) Hernández Monar, Aurelio (PP) 20/02/97 PP+GM
Casinos Murgui Marz, José (PSOE) Murgui Soriano, José Salvador (PP) 23/10/96 PP+2 PSOE (Tránsfugas)
Castalla Gimeno Piña, María Teresa (PSOE) Candela Rico, Juan Antonio (PP) 22/05/13 8 PP + 2 U.Ci.D.
Catral Albero García, Aurelio David (PP) Zaplana García, Pedro (APC) 06/03/13 3 SC + 3 APC +1 PSOE
Chiva Salvo Burriel, Joaquín (PP) Yebra Alarcón, José Luis (PSOE) 24/08/00 1GM (antes PP) + EUPV + PSOE
Chiva Yebra Alarcón, José Luis (PSOE) Haro Gil, José Manuel (PP) 22/03/05 PP + PCU
Cortes de Arenoso Mata Sánchez, José (PSOE) Bravo García, Trinidad (GM) 29/03/05 PP + 1 GM
Cortes de Pallás Navarro Pardo, Fernando (PSOE) Herrera Lambiez, David (NO ADS) 06/10/20 NO ADS + PP
Cotes Lorente Soriano, Rosa Emilia (PIC-COTES) Sucias Moscardo, Juan Eduardo (PP) 27/10/12 3 PP +1 PSOE
Coves de Vinromà, les Zaragoza Muñoz, Miguel (PP) Marín Agustina, Leoncio (GM) 24/12/06 PSOE + 1 GM
Cullera Sanjuan Martínez, Ernesto (PP) Grau Grau, Joan (PSOE) 25/06/01 PSOE + 1 GM + APC
Dénia Pastor Roselló, Pedro Ramón (PP) García Mut, Sebastián (UPV-BN) 01/03/97 UPV-BN+PSOE
Dénia Viciano Guillem, Francisca Rosa (PSOE) Kringe Sánchez, Ana María (PP) 07/07/08 I-GD+PP+CU+PSD+1PSOE
Dolores Gascón Abadía, Gabriel (PP) Hernández Sáez, José Joaquin (PSOE) 29/04/14 4 PSOE + 2 RE
Dos Aguas Grau Lorente, Manuel (PP) Grau Grau, José Ramón (GM) 11/11/00 3 GM + 1 PSOE
Elda Valor Gómez, Camilo (PP) Azorín Soriano, Juan Pascual (PSOE) 05/06/96 PSOE+EU-EV
Favara Cuñat Pastor, Antoni (ENTESA) Victoria Miñana, Pedro Juan (PP) 28/12/03 PP + PSOE + BLOC
Font de la Figuera, la Penades Ballester, María José (PP) Micó Ribera, Santiago (GM) 07/02/98 PSOE + 1 EU-EV + UPV-BN + GM
Font de la Figuera, la Beneyto Olmos, Alicia (PSOE) Micó Ribera, Santiago (PP) 23/10/03 PP+ALIFONT
Gata de Gorgos Font Leyda, Vicente (PSOE) Feliu Pedro, Gabriel (PP) 13/10/97 PP+UPV-BN
Gavarda Muñoz Femenia, Pere Lluís (BLOC) Martínez Corbi, Adela (IXG) 18/08/10 IXG + PSOE + PP
Guadassuar Estruch Bellver, Vicente José (PP) Montañana Sanz, Salvador (COMPROMÍS MUNICIPAL) 23/07/19 PSOE + COMPROMÍS MUNICIPAL
Llaurí González Herdaro, Ana María (PSOE) Cucarella Huguet, Juan José (NO ADS) 18/10/05 PSICV + GM + NO ADS + PP
Llocnou de la Corona Gimeno Ruiz, Manuel (PP) Soriano Orozco, José (PSOE) 14/07/10 PSOE + NO ADS
Loriguilla Moratín Boronat, Francisco (ACV) Cervera Soria, José Javier (PP) 27/03/02 PP+UV
Macastre Malea Martínez, Josefa (PP) Sáez Miralles, José Vicente (EUPV) 15/02/02 EUPV+PSOE
Marines Sánchez Sánchez, Manuel Vicente (PP) Celda Lluesma, María Dolores (PSOE) 14/01/98 PSOE+EU-EV
Massalfassar Morant Mayor, Vicent Joan (COMPROMÍS MUNICIPAL) Montañes Fontestad, Álvaro (PP) 13/07/20 PP + CS + DV
Massamagrell Boria Bolinches, Edmundo (PSOE) Gude Corbi, María Monserrat (IEM) 17/11/01 2 IEM + PP + UV
Meliana Devis Roig, Blas Lorenzo (PP) Marí Gómez, Antonio (PSOE) 27/02/04 PSOE+BLOC-EV+ENTESA
Mislata Morales Gracia, José (PSOE) Corredera Sanchís, Manuel (PP) 13/03/01 PP + UV + 2 GM
Moncada Medina Esteban, Juan José (PP) Andrés Sanchis, Concepción (PSOE) 09/07/02 PSOE+UV+BLOC-VERDS
Monòver Poveda Bernabé, Salvador (PP) Buendicho Romero, Juan Antonio (PSOE) 18/08/03 PSOE + G.I.M.V.
Monòver Buendicho Romero, Juan Antonio (PSOE) Poveda Bernabé, Salvador (PP) 09/12/04 PP + G.I.M.V.
Montaverner Roses Catala, Elisa Amparo (PP) Chornet Soler, Joan Josep (PSOE) 17/09/16 PSOE + COMPROMÍS
Montroi Baixauli Fores, María Vanessa (PP) Carrascosa Rubio, Antonio A. (PSOE) 13/08/20 PSOE + GDM + TSM
Nàquera Arnal Arnal, Francisco (PSOE) Arnal Pavia, Ricardo (PP) 10/09/03 PP+UV
Novelda Martínez Alted, Francisco José (PSOE) Esteve López, Armando José (UPyD) 29/08/16 UPyD + PP
Oliva Escrivá Herraiz, María Consuelo (PP) González Martínez, David (C.M. COMPROMÍS) 13/07/12 6 PSOE + 5 C.M. COMPROMÍS + 1 PGD'O + 2 P.OLIVA
Olleria, l' Llop Moliner, Vicente Bernardo (PP) Engo Fresneda, Julià (BLOC) 12/04/08 BLOC+ PSOE + GdO
Ondara Grimalt i Mestre, Josep (BNV-EVB-V) Ferrando Soler, José Joaquín (PP) 26/02/01 PP + 2 GM
Ontinyent Insa Rico, María Lina (PP) Portero Tortosa, Rafael (BNV-EV) 18/10/01 PSOE+EUPV+BNV-EV
Ontinyent Insa Rico, María Lina (PP) Portero Tortosa, Rafael (BNV-EV) 10/08/02 PSOE+EUPV+BNV-EV
Orba Aranda Llorca, Manuel Jesús (BNV-EVB-V) Mut Caravaca, Melchor (PP) 23/08/00 PP + 2 PSOE
Pilar de la Horadada Ramos García, Ignacio (PSOE) Ros Samper, José Fidel (PP) 11/12/06 PP + 3 GM
Pinós, el Navarro Martínez, Francisco (PP) Cerdá Juárez, Ramón (GM) 16/06/00 PSOE + 3 GM
Planes Umbert Blanes, Mónica Ana (PSOE) Vilaplana Vilaplana, Juan (PP) 15/02/02 PP+UC-CDS
Pobla de Farnals, la Peralta González, José Manuel (PP) García Castellar, Natividad (PP) 18/10/08 6 PSOE + 2 PP
Pobla de Vallbona, la Alba Puertes, Vicente (PP) García Báguena, Guillermo (PSOE) 16/12/04 PSOE + O.I.V. + UV + 1 NO ADS
Poble Nou de Benitatxell, el Femenia Mas, Josep Antoni (MOVIMIENTO RED) García Buigues, Miguel Ángel (COMPROMÍS GM) 11/10/18 COMPROMÍS GM + I-MA + NO ADS
Poblets, els Sendra Gasquet, Salvador (UPV-BN) Sendra Gasquet, Salvador (BNV-EVB-V) 03/07/99 PP+PVN
Puçol Iborra i Carol, Josep Maria (PSOE) Busto Díaz, Juan Manuel (ENTESA) 18/07/04 PP+ENTESA+UV+BLOC-EV
Puçol Sanchís Ribera, Mariano (PP) Martí Alpera, José Vicente (PSOE) 03/08/09 PSOE + EUPV-VERDS-IR: ACORD + PAVALUR
Puig de Santa Maria, el Vidal Peris, José María (PSOE) Vázquez Sosa, María Alfonsa (PP) 06/09/01 PP + 1 GM
Puig de Santa Maria, el Ruiz Angresola, Eugenio (PSOE) Tolosa Peiró, José Miguel (PP) 18/01/08 2 GM + PP + PidP
Real López López, Francisco (PSOE) Ocaña Hernandiz, Carmen (GM) 16/12/96 PP+UV-CCV+2GM
Romana, la Rizo Pérez, Enrique (PSOE) Hernández Riquelme, Manuel (PP) 15/04/05 PP + I.I.
Sagunt Girona Rubio, Manuel (PSOE) Borrás Azcona, Silvestre (PP) 08/04/97 PP+UPV-BN+CDS+CIPS
Salem Espí Boscá, Teresa (PSOE) Hernández Orts, Fernando (PP) 04/02/09 PP + BLOC-VERDS
San Fulgencio Martí Sánchez, Mariano (APSFU) Mora Menchón, Josefa (PP) 28/11/03 PP+PO+1PSOE+1APSFU
San Fulgencio Mora Menchón, Josefa (PP) Martí Sánchez, Mariano (APSFU) 16/02/04 PSOE + APSFU + 1 PP
San Fulgencio Mora Menchón, Josefa (PP) Martínez Andrés, Trinidad (PSOE) 27/10/07 PSOE + PARADISO-AIM + 1 APSFU
Sant Joan d'Alacant Burillo Reyes, Francisco (PP) Seva i Sala, Francesc de Paula (PSOE) 06/03/97 PSOE
Sant Vicent del Raspeig Canals Beviá, Francisco (PSOE) Pastor Lillo, Luisa (PP) 10/10/01 PP + 4 GM + 1 PSVI
Senyera Tomás Pascual, Miguel Ángel (GIS) Ferrandis Climent, Juan Mario (PSOE) 03/04/98 PSOE+GM
Serra Ros Cabo, Vicente José (PP) Ros Cabo, Francisco (PSOE) 31/01/98 PSOE+UV-CCV
Simat de la Valldigna Mahiques Morant, Sebastián (PP) Mainar Cabanes, Eladi (PSOE) 04/08/08 PSOE+ BLOC + ESQUERRA-AM
Sollana Benito Esteve, Juan Francisco (AIS) Vila Llinares, Francisco (PSOE) 11/12/97 PSOE+UV-CCV
Torre de les Maçanes, la Espi Llinares, David (PSOE) Sala Menarques, Cristóbal (PP) 10/08/20 PP + NO ADS
Torreblanca Peraire Persiva, Juan Manuel (PP) Rubert Ferrer, Josep Vicent (BLOC) 30/01/04 BLOC + PSOE
Torres Torres Mateu Ocón, Victor (PP) Bolós Andreu, María Amparo (TPTT) 21/02/20 PSOE + TPTT
Torrevieja García Sánchez, Joaquín (PSOE) Hernández Mateo, Pedro Ángel (AP) 19/05/88 PP+CUT
Vall de Laguar, la Puchol Riera, Juan José (PSOE) Gilabert Mengual, Francisco Luis (PP) 15/06/09 PP + ESQUERRA-AM
Vallanca Morales Arnalte, José Antonio (PP) Millán Eslava, Núria (PP) 02/05/04 2 PP + PSOE
Verger, el González Bañó, Miguel (PP) Martínez Pulido, Manuel (BLOC-EV) 25/11/04 BLOC-EV + PSOE
Vila Joiosa, la Lloret Valenzuela, Gaspar (PSOE) Lloret Lloret, Jaime (PP) 19/11/08 PP + 1 NO ADS
Vilafamés Esteller Mallasén, Vicente (PSOE) Oliver Mallasen, Luisa (PP) 24/04/96 PP+EU-EV
Vilallonga Sánchez Pérez, María Josefa (PSOE) Sendra Miñana, Fernando (GM) 04/11/99 AI + 4 GM
Vinaròs Moliner Meseguer, Jacinto (PP) Bofill Salomó, Ramón (PSOE) 07/05/98 PSOE+EU-EV
Xàbia Monfort Bolufer, Eduardo Julián (UC-CDS) Sapena Gual, Jaime (PP) 21/10/00 PP+GIJ+UV
Xàbia Moragues Pons, Juan Bautista (PP) Monfort Bolufer, Eduardo Julián (BLOC-CX) 22/11/05 BLOC - CX + PSOE + PUGIJ
Xaló Sivera Ripoll, Miguel César (BNV-EVB-V) Más Garcés, Martín (PP) 23/05/00 PP+PSOE
Xeraco Mascarell Peiró, Avelino (PP) Serralta Zaragozá, Francisco Ángel (C.M. COMPROMÍS) 20/09/13 5 PSOE + 2 C.M. COMPROMÍS